January 22, 2021, 4:54 am

Близнаците зaпoчнyвaaт пoдгoтoвки зa пoчеток нa пpивaтeн бизниc, нa Девиците нe им e дeнoт

Поврзано

Близнаците зaдoвoлни кaкo ce paзвивa paбoтaтa, Јарецот зaгpижeн зa пapи

ОВЕН Ако се занимивате со приватен бизнис, одлучувате официјално да прекинете со работа поради лошата ситуација. Односот со брачниот партнер е...

Биковите задоволни како се одвива работата, Cтpeлцитe имаат нови идеи за во иднина

ОВЕН Работа: Доколку се занимавате со приватен бизнис, ве очекува нервоза поради недостаток на пари и финансии. Љубов: Односот со брачниот...

Близнaцитe ги oчeкyвa гoлeм ycпeх, на Рибите едноставно не им е денот

ОВЕН Работа: Ако се занимавате со приватен бизнис, запознавате личност која остава поволен впечаток, па ја повикувате да се придружи...
- Advertisement -

ОВЕН

Работа: Ги договарате последните детали со странците врзани за почеток на нов проект. Имате силна желба за докажување и проектот да доживее успех.

Љубов: Брачниот партнер не сака да признае дека се оддалечува од вас и дека бракот влегува во криза.

Здравје: Стабилно здравје.

БИК

Работа: Целосно сте незадоволни од соработката со надредената личност. Ви пречи неговата хистерија, тврдоглавост и ментално ограничување. Носите одлука да барате нова работа.

Љубов: Уживате во стабилната врска.

Здравје: Нервите се тенки.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Започнувате подготовки за почеток на приватен бизнис. Сметате дека имате доволно разбирање и искуство самостојно да работите.

Љубов: Хистеријата на партнерот сериозно ви пречи и го доведува до прашање опстанокот на врската.

Здравје: Солидно здравје.

РАК

Работа: Ве очекува краток пат во странство. Склучувате соработка која овозможува долгогодишна соработка.

Љубов: И покрај лошиот однос со партнерот, пробувате да се убедите себе си дека бракот има перспектива.

Здравје: Стабилно здравје.

ЛАВ

Работа: Имате впечаток дека странските соработници не се претерано заинтересирани за соработка, па се фокусирате на домашните партнери.

Љубов: Одличен ден за ново познанство. Другата страна е повеќе заинтересирана отколку вие.

Здравје: Здравјето е стабилно.

ДЕВИЦА

Работа: Денот не може да биде полош. На работа ве очекуваат проблеми врзани за работното фијаско и изоставување на било какви резултати.

Љубов: На емотивна сфера не помислувате.

Здравје: Нервите се чувствителни и потребен ви е одмор.

ВАГА

Работа: Работата нормално се развива, а вие правите планови како и понатаму да го проширите.

Љубов: Врската се завршува неславно, а вие не признавате дека некои ваши лоши потези придонеле да дојде до тоа.

Здравје: Физички сте добро, но во тешка депресија.

ШКОРПИЈА

Работа: Целата енергија ја насочувате во работната област. Сте си задале цели кои мора да ги остварите. Делува како сами да се докажувате.

Љубов: Уживате во стабилниот однос со партнерот.

Здравје: Време е физички да се активирате.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Прекинувате со комуникацијата. Не сакате да соработувате со личност која е хистерична и ги гледа само своите цели.

Љубов: Ви годи добрата комуникација со брачниот партнер.

Здравје: Неопходен ви е одмор.

ЈАРЕЦ

Работа: Презадоволни сте од разбирањето и соработката со колегите. Правите нови, и уште поамбициозни планови за работа. Ве очекува изненадувачки трошок кој ќе ве изнервира.

Љубов: Емотивното поле не ве интересира денеска.

Здравје: Нервите се чувствителни.

ВОДОЛИЈА

Работа: Не сте задоволни од соработката со странските партнери. Потребни сте неопходни промени со кои тие не се сложуваат.

Љубов: Брачниот патрнер мисли дека сте напнати, па ве заобиколува.

Здравје: Раздразливи сте и наклонети кон испаѓање од такт.

РИБИ

Работа: Вредни сте и со желба за јавно признание. Се фокусирате на работи кои може да доведат до медиумско внимание.

Љубов: Депресивни сте поради прекин на врската. Прекинот ве погодил повеќе од што сте очекувале.

Здравје: Стабилно.

Latest News

Миленко за Мериот: Who the f()ck are you?

Долго време пред избори мојата стратегија за последните избори беше да победи ВМРО-ДПМНЕ, прво нека победи вели Миленко Неделковски...

More Articles Like This