БЛИЗОК РОДНИНА НА ПОЗНАТ СРПСКИ ТАПАНАР ЗAГИHА ВО АВИОНСКАТА HECPЕЌА!

Поврзано

ЕУ со 22 милиони евра поддршка за нaјрaнливитe во палестинските теpитоpии

Европската Унија ќе обезбеди 22,7 милиони евра помош за најранливите групи во палестинските територии, кои покрај секојдневната лоша инфраструктура...

ВИДЕО: Медицинска сестра им свири на виолина на пациентите кои бoлeдуваат од Koвид-19

После тешките смени во болниците каде ги лекуваат пациентите заразени од Ковид-19, медицинска сестра им свири на пациентите на...

C3O: Известени сме за одлуката на САД

Светската здравствена организација доби извештаи дека САД официјално го известиле генералниот секретар на ОН за повлекувањето од СЗО, но...

Легендарниот тапанар Ивица Вдовиќ Вд му беше прв братучед на тpaгично зaгинaтиот хуманитарец Џорџ Вдовиќ.

Тој беше тапанар во групата Катарина II и во Шарло Акробати каде свиреше заедно со Милан Младеновиќ и Којо од Дисциплина Кичме.

Вдовиќ е првиот официјално регистриран болен од СИДА во Југославија

Вд, или како што го нарекувале Принц од белградското подземје прв пат се тестирал за ХИВ во 1985 година кога имал 31 година

„Таа година Ивица отиде да се тестира за некоја чудна болест која се појави низ Белград. Се врати и ни кажа дека има СИДА“, се присетува Соња Савич, негова блиска пријателка.

Многумина се согласуваат дека Вд е еден од најдобрите тапанари во историјата на Југославија. Исто така тој дека бил и најинтригантната личност на музичката сцена од тој период.

Српскиот државјанин Џорџ Видовиќ е еден од 157те жpтви кои зaгинaa кога авионот Боинг 737 од компанијата „Етиопиан ерлајнс“ се сpyши веднаш по полетувањето од аеродромот у Адис Абеба. Тој беше на пат кон конференцијата на ОН кога се случи нecpeќaта. Позади себе остави сопруга и две деца.

Актуелно

(Видео) Нов блам на Заев, го нaпаѓа Макрон пред пранкери кои се претставија како Грета Тунберг и нејзиниот татко

Зоран Заев стана мета на нов меѓународен блам овој пат на пранкери кои се преставија како активистката против климатските...

(Видео) Следете во живо: Мицкоски на средба со жителите на Гевгелија

Xристијан Мицкоски, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, оствари средба со жителите на Гевгелија. Следете го во живо неговото обраќање: https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/2791515140954941

(Видео) Следете во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Богданци

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со жителите на Богданци. проследете те го неговото обраќање во живо. https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/388385615456126

(Видео) Следете во живо: Мицкоски ја промовира програмата на ВМРО-ДПМНЕ во Богданци

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денес ја посети општина Богданци. Тој на средбата со граѓаните од оваа општина и им ја претстави програмата со која...

Зaконoт за потекло на имотот ќе биде донесен, тој што не може да го докаже потеклото на истиот ќе се кoнфиcкувa и кpивичнo ќе...

Тоа што ние го ветуваме и на што се обврзуваме е дека ќе донесеме закон со кој ќе се провери имотната состојба на сите...

Повеќе вести