БЛИНДИРАНАТА ГЛУПОСТ НА СДС: Потполна забеганост и бујна имагинација на медиумите под контрола на СДС, Сорос и УСАИД!

Поврзано

АПАСИЕВ: Оставка бе, копуци!

Димитар Апасиев од Левица побара оставка од актуелната политичка гарнитура која е на власт. Оствка бе, копуци, напиша Апасиев на...

ЌЕ ИМА ЛИ ЛОКАЛЕН КАРАНТИН: Засега нема полициски час, ни карантин за Чаир, Сарај, Штип

Во однос на кластерите, околу 70 проценти од сите новите случаи се од веќе познати кластери пред се од...

Градоначалникот на Бутел во самоизолација

Скопје, 1 јуни 2020 – Градоначалникот на општина Бутел Велимир Смилевски од вчера е во самоизолација, поради средбата со...

Дека медиумите под контрола на СДС, УСАИД и Сорос имаат бујна имагинација, често надвор од секаква разбирлива логика и перцепција за реалноста докажува и вчерашниот обид за манипулација, презентирајќи некаков „бункер“ кој бил направен во Влата на Р.Македонија

Просторијата за која медиумите на СДС, Сорос и УСАИД во текот на вчерашниот ден интензивно „известуваа“ всушност е просторија која постои уште од старата зграда на ЦК на СКМ. За волја на вистината, оваа просторија има одредено ниво на безбедносна заштита, која е далеку помала и незначајна во однос на имагинарните податоци кои беа презентирани во медиумите на СДС.

Оваа лага најдобро, и во свои зборови ја разобличува новинарот Миленко Неделковски.

[kopa_block_quote class=”e.g. kopa-blockquote-1, kopa-blockquote-2″]Шиптарска телевизија ќе влезе во зградата на Владата, ќе направи долг прилог, сите “нивни” истомисленици ќе преземат и купиштата лаги ќе станат вистина!!!
И, никој, дури и “обвинетата” страна не реагира.
И мора пак Миленко!
На пример, “терасата” од кабинетот од секогаш си била таму. И претходните премиери, не само Груевски, ја користеле. И пред тоа, кога “коцките” беа ЦК на СКМ таа тераса имаше иста функција.
И, “терасата” од секогаш имала специјален безбедносен третман. Дури и на прозорите од горните катови на зградата западно од “коцките” од секогаш имало поставено дебели метални плочи за некој да не земе па да пука.
И, терасата од секогаш била покриена со стакло. Таков “стакленик” е неупотреблив без климатизација.
Па така, “столбовите” инвертори на воздух не се никакви специјални системи со кислород, ами обични големи внатрешни еркондишни/инвертори кои ги има насекаде по локации каде не може или не смее да се буши или каде нема друга можност за климатизација (цркви, угостителски тераси и сл).
Или, “дебелите” врати!!! Па секој кабинет, вклучително и оние на приватниците – тајкуните имаат таква дебелина на врати, пред се заради звучна изолација. Ако некој смета дека треба да има врата од обична шперт плоча, тогаш стварно си имаме работа со идиоти.
А за бравите на вратата – па такви во секој стан става “Златна рака” и слични фирми. Мислам дека се подразбира дека премиерскиот кабинет треба да има максимална безбедност. Ваљда не треба со катанец или ланец со шифра за велосипед да се затвара вратата?
За жал данска-бруто-нето-алѓозовски идиотизмот во литар на километри хектопаскали ќе владее во Македонија. – пишува Неделковски на својот ФБ профил.[/kopa_block_quote]

Актуелно

(Видео) БОКИ 13 И СЕ ЗАКАНИ НА СУДИЈКАТА, ЗАЕВ Е КРЕАТОРОТ НА СЦЕНАРИОТО ЗА РУШЕЊЕ НА СЈО: Ако добие драконска казна има уште едно...

Скандалозни заврши зборови, вака наједноставно може да се објасни ситуацијата која денес ја затекнаа новинарите во судницата на едно...

ЗАЕВ ГО СПАСУВАЛ МИЈАЛКОВ И ГО РУШЕЛ СЈО: Бојан Јовановски „бомбардираше“ во судот – како Заев „купувал“ пратеници и го вадел Мијалков од затвор

Средбата која што се случила помеѓу Зоран Заев и Јордан Камчев се случила на 02.април, а Камчев го снимал и Зоран Заев,  а за...

ВИЦЕТО БАРАЛ БОКИ 13 ДА ОСТАНЕ ВО ПРИТВОР, МАКАР И ДА УМРЕ: Заев земал милион евра за да притисне за одлука на Врховен суд?!

Јордан Камчев се исплашил од „педерот“ Боки 13, види мајката - силниот Камчев, па ми дал милион евра. Тој можеби дал, дал милион евра, можеби...

ВИДЕЛА, НЕ ВИДЕЛА, ЗАЕВ БИЛ, КАМЧЕВ БИЛ: Боки 13 ја направи Русковска пуздер во завршните зборови

Вилма Русковска се шетала како „Мечка Божана“ од медиум на медиум откако го уапсила Боки 13. Јовановски објаснуваше и едно нејзино гостување на „Канал...

ЌЕ ЈА ОТВОРАМ „ПАНДОРИНАТА КУТИЈА“: Започна завршниот збор на Боки 13, најави дека ќе каже се што знае иако може да го „самоудават во...

Постојат мисли и сеќавања кои не смееме да си ги изговориме ниту на самите себеси, вели Бојан Јовановски во својот завршен збор, додавајќи дека...

Повеќе вести