БЛОКИРАН ПАТОТ КОН АРАЧИНОВО: Патот кон Арачиново е блокиран од страна на полицијата поради протест во селото Сингелиќ

  • March 1, 2019

Патот кон Арачиново е блокиран од страна на полицијата поради протест во селото Сингелиќ, информираат од МВР за Прес24.

Жителите излегле на протест револтирани поради вчерашната несреќа кога возач со џип прегази две деца на возраст од 9 години.

Според полицијата, сообраќајката се случила околу 12.35 часот на улицата Алија Авдовиќ. Џип „фолксваген туарег”, управуван од С.Р.(31) од Скопје, удрил во двете деца – пешаци.

Претходно «
Следно »