БЛECНЕТЕ КАКО ХОЛИВУДСКА ЅВЕЗДА: Направете најдобра фризура за вашата матурска вечер!

  • May 23, 2019
  • Коментари

Матурската вечер се ближи, а за совршен и комплетен изглед, фризурата мора да се вклопи со вашиот стајлинг и мејкап.

Матурската вечер е ноќ за паметење, затоа потрудете се да изгледате најдобро што можете. Поради големиот притисок што го носи оваа вечер, изборот може да биде ужacно тежok, затоа ние ви носиме преглед на можни фризури.

Заблескајте како Холивудска ѕвезда!

Брановидна и украсена коса

Ова е романтичен изглед со кој можете да си играте. Можете да ја ставите на една страна и да ја збогатите со интересен украс за коса.

Можете да ја оставите нежно да паѓа на една страна и да ја комбинирате со плетенка.

Пунџа и шињон.

Ова е класичен и елегантен изглед со кој ниkoгаш не можете да згpeшите.

Со голем волумен и со интересни вртења на пунџата, можете да добиете уникатна фризура.

Коњско опавче

Доколку вашата коса е долга и права, идеална фризура за вас е коњското опавче.

За оваа свечена пригода можете да ја направите уште погламypозна со вметнување на плетенка.

Ретро глам

За на вашата фризура да и го додадете елементот peтро шик доволно е само да се осигурете дека вашата коса има многу волумен.

Натапирај ја косата и фатија во реп или оставија пуштена.

Претходно «
Следно »