October 27, 2021, 11:47 am

Блokиран патот Струга – Радожда поради одрон од карпа

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Одрон од карпа го блокира патот Струга – Радожда, кај местото викано Елен Камен.
Екипи на „Македонија пат“ се на терен и се очекува за брзо патниот правец да биде расчистен и да продолжи нормално да се одвива сообраќајот.
– Апелираме до сите граѓани да бидат внимателни, бидејќи дождот деновиве беше со висок интензитет, а лошите временски услови се очекуваат и во наредните денови, велат од Општина Струга.
Жителите кои гравитираат на тој аптен правец, се загрижени за безбедноста во сообраќајот, поради опасноста од нови одрони. с

Latest News

(Фото) Почнуваме – Ѓорѓиевски на својот прв работен ден како градоначалник порача: Мојата канцеларија е отворена за секого, Кисела Вода ќе ја изградиме како...

Од денес Кисела Вода почнува со работа, од денес, моите сограѓани добиваат свој човек во општината. Како што се обврзав...

More Articles Like This