Богата предновогодишна забава во Скопје – Џибони и Жељко Јоксимовиќ во иста вечер

  • November 22, 2018

Богата предновогодишна забава е најавена годинава во главниот град. Домашни и регионлани ѕвезди ќе можат да ги забавуваат Македонците.

На 23 декември во МОБ свој музички концерт ќе одржи српската поп-ѕвезда Жељко Јоксимовиќ , а истиот ден во ВИП Арената Борис Трајковски ќе биде хрватскиот кантавтор Џибони заедно со Влатко Стефановски Трио и „Фанк шуи“.

Се очекува салите да бидат полни и на едното и на другото место, а на вас останува да одлуите каде ќе се појавите и со која ѕвезда ќе се забавувате.

Претходно «
Следно »