БОКИ ЈА „УHИШTИ“ РУСКОВСКА: Колку сум седел со Катица толку сум седел со Русковска, ми пренесуваше дeтaли од истpaги кои ги води

Поврзано

Ни „р“ од реформи на УДБ-а: За Заев повеќе од половина Македонци се тepoристи и екстpeмиcти!?

Поранешниот прв човек на градската организација на владејачкиот СДСМ и актуелен активист на граѓанските движења Трета и Бојкотирам, Љупчо...

Дијаспората ќе го зададе последниот удap СДСМ

На 15 јули ние можеме да го скршиме ова квинслиншко зло со еден потег на пенкалото, со заокружување на...

АНКЕТА СО 101%: Според Стратум која добива владини пари СДСМ е во предност

Продолжува валканата игра и ширењето лажни власти во полза на власта во предизборниот период. Според денешната анкета на Стратум,...

Онолку колку што седел со Катица Јанева исто толку седел со Вилма Русковска по ресторани ширум државата истакна Боки 13 во воведниот говор на првото рочиште за случајот Рекет. Русковска обидувајќи се да покаже транспарентност исто како Катица Јанева му пренесувала детали за истраги кои ги води.

-Единствената злоупотреба тука е што тоа беше јавно што синот на второобвинетата беше вработен и така е направена таа конструкција на овој предмет. Моќта, заканите и демонстрацијата на тие две работи се и дел од ова што ви реков од злоупотребата на мерка притвор. Нееднаквоста со останатите обвинети да можам да имам нега во домашни услови иако специјалист тоа го препиша. Но тоа не сега како што самите велите. Околу етикетирањето кое што го добив денеска тоа се случи и на, мене меморијата ме држи добро, здравствено сум лошо психички сум добар, меморијата ме држои добро. Гостувајќи надлежната јавна обвинителка на Канал 77 вели вака„ не ми го кажувајте вие мене Боки должеше пари го тепаа насекаде“. Истата таа обвинителка во својот воведен говор зборуваше дека Катица Јанева ми давала доверливи информации. Почитуваната надлежна обвинителка во овој кривично правен настан беше чест гостин во 1 ТВ исто така поради тоа што сакајќи да ја покаже транспарентноста на институцијата која што ја води не информирала мене лично за многу кривично правни настани кои што ги раководи, така да разлика немало. Колку што сум седел во ресторан со второобвинетата толку сум седел во ресторан и со надлежниот јавен обвинител, вели Боки 13-ка.

Актуелно

Комити со реакција за операцијата „Атлантик“: Горди сме затоа што бевме дел од кампањата за #Бојкот на понижувачкиот Референдум

Горди сме затоа што бевме дел од кампањата за #Бојкот на понижувачкиот Референдум. Ќе остане запишано дека бевме тука да...

ДАЛИ „ДИЗ“ ФУКЦИОНИРА КАКО ПАРТИСКА ИСПОСТАВА НА СДСМ : По директни усни наредби на активисти на СДСМ се казнуваат откупувачи!

Спрегата Ненад Бошев , Мијалчо Ласков и Силвана Трбогазова обелоденета со документи, инаку таа истата спрега здраво одработува за СДСМ во ова предизборие. Ова тројство...

(Видео) Што договарала Шекеринска со Јанева и Јовановски?

Радмила Шекеринска по објавеното видео снимено во домот на Боки 13 сеуште молчи и бесрамно си тера кампања. Радмила Шекеринска мора да одговори, кога...

Мицкоски во Гевгелија,Дојран,Богданци и Валандово, носителите на листи во голем број активности и средби со граѓани

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носителите на листи ќе остварат средби со граѓани и ќе дадат изјава за медиуми во следните населени места: Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ...

(Аудио) Вице Заев и екипата купуваат гласови во Струмица?

Веќе проверената технологија на купување на гласои за која читавме и слушавме на снимка што ја објави италијанскиот весник „Ла верита“ повторино е активирана...

Повеќе вести