БОКИ 13 ДОЛЖИ 200,000 ЕВРА: 100,000 потрошил за гардероба, а еве што ја почастил Катица

  • August 26, 2019

Долгови од илјадници евра има Бојан Јовановски – Боки 13, кој долго време го користел пријателството со специјалната јавна oбвинитeлkа Катица Јанева како причина да не плаќа што и да купува, дознава „А1он“ од извори блиски до телевизијата 1ТВ во која Боки13 фигурираше како неформален сопственик.

Тој, според информации на порталот, ја немал платено ниту дел од опремата за телевизијата, за која имал долг од 200.000 евра, а не биле платени ниту пари за изнајмениот простор каде што се наоѓа телевизијата.

-Она што со сигурност било платено е неговата гардероба која наводно чини околу 100.000 евра и која дел ја имал уште пред да биде отворен случајот „Рekeт“ и пред да му ги бара парите на бизнисменот Орце Камчев. Платен бил и парфем од 800 евра кој и го купил на Катица Јанева, пишува А1Он.

Целата анализа на оваа тема, прочитајте ја на А1он.мк

Претходно «
Следно »