БОКИ 13 ДОЛЖИ 200,000 ЕВРА: 100,000 потрошил за гардероба, а еве што ја почастил Катица

Поврзано

Мицкоски од Бутел: Ќе покажеме дека можело да се работи чесно и честито и дека Македонија може да биде една од најдобрите држави на...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ при денешното свое обраќање пред граѓаните во Бутел се заблагодари за се што граѓаните изминатите години...

ВМРО-ДПМНЕ ќе ја исправи свитканата кичма во меѓународните односи и килавата дипломатија, тоа го ветуваме во проектот „Обнова“

Со Бугарската декларација јавно се стравува дека може да има неповолни измени во преговарачката рамка, дури и таа е...

Цело СДСМ вклучено во случајот „Рекет“, Заев, Шилегов, Шекеринска, Мила……

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци...

Долгови од илјадници евра има Бојан Јовановски – Боки 13, кој долго време го користел пријателството со специјалната јавна oбвинитeлkа Катица Јанева како причина да не плаќа што и да купува, дознава „А1он“ од извори блиски до телевизијата 1ТВ во која Боки13 фигурираше како неформален сопственик.

Тој, според информации на порталот, ја немал платено ниту дел од опремата за телевизијата, за која имал долг од 200.000 евра, а не биле платени ниту пари за изнајмениот простор каде што се наоѓа телевизијата.

-Она што со сигурност било платено е неговата гардероба која наводно чини околу 100.000 евра и која дел ја имал уште пред да биде отворен случајот „Рekeт“ и пред да му ги бара парите на бизнисменот Орце Камчев. Платен бил и парфем од 800 евра кој и го купил на Катица Јанева, пишува А1Он.

Целата анализа на оваа тема, прочитајте ја на А1он.мк

Актуелно

(Фото) Нeврeмeтo нарави хaoc во Скопје

Невремето кое пред малку го затекна главниот град на Македонија предизвика хаос во собраќајот. Голем број возила чекаат во...

(Во живо) Христијан Мицкоски на средба со жителите на Шуто Оризари

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите од Шуто Оризари. Неговото обраќање може да го следите...

Чулев: Изборни нepегуларности нajcтрого ќе се caнкционираат, без разлика од која партија доаѓаат

Главен акцент треба да се стави на спречување на секаков вид на изборни нерегуларности, кои најстрого ќе бидат санкционирани, без оглед од која политичка...

(Видео) По зakaните по неговиот и животот на Јовановски, Дуковски видно вознемиpeн, известени се и амбасадите

Видно вознемирен и нервозен вака може единствено да се опиште денешниот настап на адвокатот на Бојан Јовановски, Сашо Дуковски при изјавата пред обвинителството откако...

Нови „бомби“ во етерот – што мисли Заев за Бранко Црвенковски и неговите луѓе, и колкав е неговиот капитал

Нови аудио снимки од свиркачи се појавија на социјалната мрежа „ЈуТјуб“ на кои може да се слушнат секвенци од разгвор кој Зоран Заев го...

Повеќе вести