Боки 13: Катица отиде jaбана за да не го pacипе дилот на 3aeв со Миjaлков

Поврзано

3aeв: Bakцините на Фajзep ќe пpиcтигнaт нa кpajот нa мeceц мapт

Во рамки на својата посета на Штип, за изградбата на далеководот Штип-Овче Поле, премиерот Зоран Заев најде прилика да...

Koj сака да ги pacипе однocите помeѓy EУ и Русија?

Можеби Русија и ЕУ не се во добри односи , но и двете страни се трудат да ги...

(Фoто) Откpиeнa адpecата во центapот нa Coфија кaдe „живeaт“ илjaдници Maкeдонци co бугapcки пacoши

Бугарската агенција БГНЕС објави една адреса на која се водат дури 45.752 имиња со место на живеење, а нивниот...
- Advertisement -

Архива!

Екс обвинителката Катица Јанева во заршните зборови за случајот рекет ги покажа своите гласовни способности и пропеа изнесувајќи низа на скандалозни тврдења.

Јанева во своето излагање посочи дека власта на СДСМ има воспоставена целосна контрола врз правосудството, па се одело дури до таму за Зоран Заев да добие ослободителна пресуда за случајот „Поткуп“ да се менуваат закони.

Во своето излагање таа како и Бојан Јовановски посочија дека се работело на план за уништување на СЈО бидејќи институцијата му пречела на Зоран Заев во политичкиот пазар и договори.

Јовановски вчера посочи дека екс директорот на Управата за безбедност и контраразузнавање, Сашо Мијалков под своја контрола имал пратеници кои на Заев му биле потребни за изгласување на уставните измени и промена на името. Заев му посочил на Јовановски дека со случајот „Империја“, Јанева му направила проблеми во односите со Мијалков и токму поради ваквите случувања Зоран Заев сакал да му пресуди на СЈО.

Првообвинетиот во случајот „Рекет“, Бојан Јовановски рече дека намерно не се вештачи неговиот мобилен телефон поради тоа што може да се докаже дека имал комуникација со лидерот на СДСМ.

– Мојот телефон не се вештачи затоа што имам комуникација со Зоран Заев и Сашо Мијалков. Јас сум бил сведок дека они им ветуваа ослободување и олеснување на мерките за да повикаат на референдум и за уставните измени. Ова може лесно да се провери дека на 10 ноември 2019 јас се сретнав со Заев, а тој ми рече дека Катица направила голема грешка со предметот „Империја“ -тврди Јовановски.Она што сите се прашуваме во случајов е каде се парите, каде е тој 1,5 милион евра што наводно ги дал Камчев, додаде Јовановски.

Latest News

3aeв: Bakцините на Фajзep ќe пpиcтигнaт нa кpajот нa мeceц мapт

Во рамки на својата посета на Штип, за изградбата на далеководот Штип-Овче Поле, премиерот Зоран Заев најде прилика да...

More Articles Like This