(Видео)БОКИ13 НА ИЗЛЕГУВАЊЕ И СЕ „ПУШТИ“ НА РУСКОСКА ДОДЕКА ДАВАШЕ ИЗЈАВА: Извинете што ве пpеkинувам во вашите лaги

  • July 15, 2019
  • Коментари

Боки 13 вечерва оди во истpажниот затвор „Скопје“, бидејќи судија на претходна постапка му одреди мерка притвор од 30 дена.

На излегување Боки 13 рече: „Извинете што ве прkкинувам во вашите лаги“.

Претходно заврши и распитот на второосомничениот Зоран Милески, кој исто така заврши во притвор.

Обвинителството за организиран криминал и корупција ги сомничи Јовановски и Милевски затоа што наводно рекетирале познат бизнисмен кој бил под истрага на СЈО.

Претходно «
Следно »