January 25, 2021, 7:20 am

БОЛНИЦАТА ВО ПРИЛЕП СЕ РАСПАЃА: Се сруши таванот во прилепското хирушко одделение

Поврзано

(Видео) Урбан xoлоkауст во Хром: Жителите гневни поради најавената изградба на 100 нови згради

Расте гневот кај жителите на скопската населба Хром кон општината и градоначалникот Наумовски за Деталниот урбанистички план според кој...

Аеродром и Бутел без струја

Утре без електрична енергија во одреден период ќе останат дел од корисниците во општините Аеродром и Бутел. Од ЕВН Македонија...

Директори на институции во пaниka од реваншизам ако не дадат пари за “Глобал”, собираат колку можат за донација

Иако некои едвај ги покриваат основните трошоци на институциите кои ги водат огромен број директори на државни институции се...
- Advertisement -

Во прилепската болница „Борка Талески“ денеска паднал таванот во една од болничките соби на Одделот за хирургија, објави „Фокус“.

Според информациите на Фокус, болничката соба каде што се откачил плафонот била празна, односно немало пациенти, а пациент кој бил сместен во соседната соба бил испратен дома поради безбедносни мерки.

Директорот на болницата за Фокус истакнува дека повредени нема затоа што собата кај што паднал таванот немало пациенти, но признава дека опасноста постои.

Latest News

(Видео) Милошeвcки: 27 април „fаlsе flag“ нaпaд – македонското пaлeњe на Pajхштагот

Кои се луѓето кои се кријат зад 27 април, која е организацијата која стои зад 27 април и кој...

More Articles Like This