September 25, 2020, 5:32 pm

ДУРИ СЕГА ЌЕ ИЗЛЕЗЕ ВИСТИНАТА НА ВИДЕЛИНА: Фрчковски му наредува на Геровски како да лажат дека нема да има двојазичност, а всушност договараат!

Поврзано

Уапceни нaпaѓaчите на Љупчо Палевски

Лидерот на движењето Трета и политички активист, Љупчо Палевски пред нешто помалку од една недела брутално беше нападнат и...

Вojcката му спpeма пyч на Тpaмп: Heма да ги пoчитyва нapeдбите за спpaвyвaње со нeмиpитe

Високи претставници на одбраната во САД разговарале за оставка доколку претседателот Доналд Трамп ѝ нареди на американската војска да...

Бугарчето на Каракачанов, Петар Богојески

Претседателот на партијата со најмалку освоени гласови на последните предвремени парламентарни избори „Македонски концепт“, Петар Богојески, бил двоен државјанин....
- Advertisement -

Бомба број еден против новата, нелегитимна влада составена од партии кои загубија на предвремените парламентарни избори, но со безобразна поддршка и вмешување на странскиот фактор во земјава, предизвикаа правен и политички преседан еднаков на земји од т.н. „трет свет“

Дека платформата, воведувањето на двојазичност, кантонизацијата и федерализација ќе станат реалност со владата составена од албански партии и СДС, зборува и Љубомир Фрчкоски во разговор со уредникот на „Слободен Печат“ и „Плусинфо“ (инаку двата медиуми финансирани од УСАИД и Сорос).

На снимката која се појави на интернет сервисот „ЈуТјуб“, а е поставена од извесен Никола Тесла јасно може да се слушнат инструкциите за тоа како треба да се „протне“ тезата дека нема да има двојазичност, а предлогот веќе се спрема.

Фрчковски вели дека „се што не е забрането со Устав, е дозволено“, а тоа е начинот на кој ќе ја воведат и двојазичноста во земјава.

18 КОМЕНТАРИ

Latest News

Од понеделник почнува исплата на септемвриските пензии

Oд понеделник 28.09.2020 година, почнува етапната исплата на септемвриските пензии. Министерството за труд и социјална политика информира дека пензиите...

Да го спacиме Преспанското Езеро: Петиција за спроведување итни мерки за cпас на Преспанското Езеро

Повеќе граѓански здруженија, асоцијации, друштва, активисти на еколошки движења денеска покренаа петиција за спас на Преспанското Езеро, со упатени конретни барања до Владата на...

Уkpaден пиштoл од работилница во Валандово

Во Полициската станица Валандово вчера во 13:15 часот, М.Д.(53) од Валандово пријавил дека во периодот од 23:50 часот на 22.09. 2020 до 19:00 часот...

Избран новиот заменик претседател на Советот на јавни oбвинитeли

Обвинитeлот Арбер Исаку ќе биде заменик претседател на Советот на јавни oбвинитeли во следните две години. Одлука за избор на заменик претседател на Советот...

Издaдено пpeдупрeдување за поројни дождови со град во делови од Западен Балkaн

Европскиот систем за пpeдупредување за невреме ЕСТОФЕКС издаде прeдупредување од втор и прв степен за делови од Хрватска и Западен Балкан, наведувајќи дека дел...

More Articles Like This