БОМБА ПО ИЗБОРИТЕ ВО САД: Хилари и Бил Клинтон се разведуваат

  • November 15, 2016
  • Коментари

Кандидатот за претседател на Америка поднела барање на 10 ноември, откако пропадна победата против Трамп.
1479130215-160606-clinton-bill-white-house-index
Ги изгубија изборите за претседател на САД Хилари Клинтон поднела молба за развод со нејзиниот сопруг Бил Клинтон. Адвокатите на Хилари подготвиле соодветните документи и ги доставуват во Врховниот суд во Њујорк на 10 ноември. Како причина за разводот Хилари ги истакнува “ненадминливите разлики”.
Според документите кои објавуваат , двојката се договорила порано за начинот на кој да се подели имотот.

Бил и Хилари склучуваат брак во 1975 година Живеат во Белата куќа од 1993 година до 2001 година, кога тој е 42-от претседател на САД, а таа – прва дама.

во 1995 година избувнува скандалот меѓу Бил и стажантката во Белата куќа Моника Левински, која тогаш била на 21 години.

Во јуни месец оваа година, семејството Клинтон станаа баба и дедо за втор пат. Нивната ќерка Челси го роди синот Ејдан. Таа и нејзиниот сопруг Марк имаат и ќеркичка.

СПОДЕЛИ:

Претходно «
Следно »