October 26, 2020, 11:20 pm

БОНУСИ И ВО РЕГУЛАТОРНА: Регулаторите во регулаторна комисија си делеле бонуси по примерот на ДИК!

Поврзано

Сајкоски: Нас прво не убедуваа дека сме во ЕУ, сега гледаме не сме биле во ЕУ

Нас прво не убедуваа дека сме во ЕУ, сега гледаме каква е ситуацијата не сме биле во ЕУ, рече...

Сајкоски: Фактите за Гоце Делчев ги утврдила, не само нашата, туку и светската историја

Жaлам што Бугарите не сфатија дека ние како соседи треба да си помагаме и да одиме напред, а не...

Ќе има анекс-договор меѓу Бугарија и Република Македонија пред да отпочнат преговорите?

Заменик-министерот за локална самоуправа Зоран Димитровски е оптимист дека ќе се најде решение со Бугарија и во декември ќе...
- Advertisement -

Не се само членовите на ДИК кои си делеле бонуси, истото го правеле и членовите на регулаторната комсија за енергетика, обвинија граѓаните кои се исклучени од системот на парно греење на денешниот 144-ти по ред протест по ред. Маријан Ненов од граѓанското здружение „Но пасаран“ ги повика надлежните институции да проверат како членовите на регулаторната комисија за енергетика покрај високи плати си делеле и разни надоместоци и награди.

„Бараме да се испита како може да имаатплати од 2000 до 3000 евра? Потоа да се провери како се делеле бонуси, награди и како се договарале кој да оди на скапи службени патувања, со скапи авиони. Згора на тоа имале и службени картички со огромни суми. Зошто им се овие картички и за кои цели се трошеле парите? Добивале надоместоци и за транспорт, иако имаат и шофери и станови тука во Скопје“, рече Ненов од „Но пасаран“.

 

 

1 коментар

Latest News

Сајкоски: Нас прво не убедуваа дека сме во ЕУ, сега гледаме не сме биле во ЕУ

Нас прво не убедуваа дека сме во ЕУ, сега гледаме каква е ситуацијата не сме биле во ЕУ, рече...

Сајкоски: Фактите за Гоце Делчев ги утврдила, не само нашата, туку и светската историја

Жaлам што Бугарите не сфатија дека ние како соседи треба да си помагаме и да одиме напред, а не да се навраќаме на теми...

Ватикан и за Божиќ ќе остане без верници, божиќната миса ќе се пренесува на интернет

Поглаварот на Римокатоличката црква, папата Франциско, ќе служи миса за Божиќ во Ватикан без присуство на верници, исто како што помина Велигден за време...

Пoчинa човекот за чија глава САД нудеше 10 милиони долари

Починa Езат Ибрахим ал-Дури, вториот човек на рeжимот на Садам Хусеин, „кралот треф“ на мапите на официјалните лица од 2003 година, баран од Американците,...

(Фото) Рамо до рамо со синот: И сопругата на ерменскиот премиер оди во вojнa

Ана Хакобјан, сопругата на ерменскиот премиер Никол Пашинјан, денеска објави дека по вoeната обука, таа и уште 13 жени ќе заминат во Нагорно-Карабах. -Од утре,...

More Articles Like This