September 28, 2021, 12:01 pm

БОНУЧИ И МОНТЕЛА ЈА ГЛЕДАА ЖДРЕПКАТА И СЕ ЧУДЕА:Која е Шкендија?

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Новото засилување на Милан Леонардо Бонучи, тренерот Виченцо Монтела и поранешниот голман Кристијан Абиати биле снимени од скриена камера во просторијата каде што седеле, како ја гледаат жрепката за плеј оф фазата во Лигата на Европа.

Милан за противник го доби македонскиот вицешампион  Шкендија, а Бонучи и Монтела се чудеа „Која е Шкендија?”

Првата средба помеѓу Шкендија и Милан се игра на 17. август во Милано, додека седум денови подоцна ќе ги одмерат силите во Скопје.

Latest News

Арсовска: Бecплaтeн jaвeн пpeвoз зa cитe cкoпjaни

Бесплатен јавен превоз за сите скопјани и понуда на избор за жителите за еколошка алтернатива на нивните автомобили беше...

More Articles Like This