БОРА ЧОРБА ГИ ИСКРШИЛ РЕБРАТА: Бора Чорба со сериозни повреди заврши во болница, испрати порака за фановите

Поврзано

(Видео) НЕВЕРОЈАТНО ОТКРИТИЕ: Група астрономи открија диск галаксија стара 12,5 милијарди години

Група астрономи открија голема диск-галаксија, создадена пред 12,5 милијарди години. Имајќи предвид дека станува збор за најоддалечената галаксија од таков...

(Фото) KPВТА НЕ Е ВОДА: Вонбрачниот син на Шварценегер е копија на татка си

Џозеф Баен (22) е син на Арнолд Шварценегер (72), кој славниот актер го доби со својата љубовница, дадилката на...

ВОЗИЛАТА ИМ СЕ ПОВАЖНИ ОД ПАРТНЕРИТЕ: Секој трети возач му дал име на својот автомобил

Секој десетти Британец признава дека се грижи повеќе за неговиот четири тркала отколку за неговата сопруга или сопругот, додека...

Борислав Бора Ѓоргевиќ, фронтменот на „Рибља Чорба“, заври во болница со скршени ребра, а своите фанови за тоа ги извести преку социјалните мрежи.

Имено, Бора требаше да настапува на еден фестивал во Крагуевац, но концертот мора да биде откажан.

„Драги пријатели, навивачи на Рибља Чорба од Крагуевац, имам една добра и една лоша вест. Лошата вест е дека мора да го поместите концертот затоа што повторно се повредив и повторно скршив некои ребра. Добрата вест е дека ќе дојдеме во Крагуевац веднаш штом се оправам и ќе бидеме подобри од било кога. Се гледаме на концерт“ порача Бора.

Poštovana publiko upravo nam se javio Bora i obavestio nas da ćemo morati da odložimo koncert zato što je opet zadobio povredu rebra. U što kraćem roku ćemo Vas obavestiti o datumu održavanja koncerta a Bori želimo brz oporavak.

Julkaissut Šumadija Fest Kragujevac Torstaina 22. helmikuuta 2018

Актуелно

OД КАДЕ МУ ИНФОРМАЦИИ НА КУРТИ: Избори во Македонија ќе има во јули

– Вршителот на должноста премиер на Косово Албин Курти денеска повторно се заложи за вонредни парламентрни избори во неговата...

РАСТЕ БРОЈКАТА И ДЕНЕС: На 250 теста 21 нов случај на коронавирус во Македонија

Министерството за здравство информира дека денеска Институтот за јавно здравје регистрира 17 оздравени пациенти во: Скопје-7, Куманово-2, Прилеп-2, Велес-2, Гостивар-1, Крива Паланка-1, Пехчево-1 и...

Нов раст на новозаболени од Ковид-19, да се почитуваат препораките

Бројот на новозаболени од коронавирусот во државава повторно е во пораст. Според вчерашните податоци од Институтот за јавно здравје, регистрирани се 37 нови случаи...

БРОЈКАТА И НАТАМУ РАСТЕ: 37 нови случаи на коронавирус во Македонија

Министерството за здравство информира дека денеска Институтот за јавно здравје регистрира 11 оздравени пациенти во: Скопје-2, Прилеп-7, Велес-2. Во изминатото деноноќие не се регистрирани...

СО ЛЕСНО: Почна 42-часовниот карантин во државата

Од 11 часот денеска почна забраната за движење на населението што ќе трае до вторниk до 5 часот изутрина. Забраната не важи за полицијата, армијата,...

Повеќе вести