БОРА ЧОРБА ГИ ИСКРШИЛ РЕБРАТА: Бора Чорба со сериозни повреди заврши во болница, испрати порака за фановите

  • February 23, 2018

Борислав Бора Ѓоргевиќ, фронтменот на „Рибља Чорба“, заври во болница со скршени ребра, а своите фанови за тоа ги извести преку социјалните мрежи.

Имено, Бора требаше да настапува на еден фестивал во Крагуевац, но концертот мора да биде откажан.

„Драги пријатели, навивачи на Рибља Чорба од Крагуевац, имам една добра и една лоша вест. Лошата вест е дека мора да го поместите концертот затоа што повторно се повредив и повторно скршив некои ребра. Добрата вест е дека ќе дојдеме во Крагуевац веднаш штом се оправам и ќе бидеме подобри од било кога. Се гледаме на концерт“ порача Бора.

Poštovana publiko upravo nam se javio Bora i obavestio nas da ćemo morati da odložimo koncert zato što je opet zadobio povredu rebra. U što kraćem roku ćemo Vas obavestiti o datumu održavanja koncerta a Bori želimo brz oporavak.

Posted by Šumadija Fest Kragujevac on Thursday, 22 February 2018

Претходно «
Следно »