January 25, 2021, 9:22 am

БОРИСОВ ПРИСТИГА ВО МАКЕДОНИЈА: Најавена е заедничка прес конференција со Заев

Поврзано

Axмeти: Албaнцитe на попиcoт нe можe да бидaт помaлкy oд 25 отcтo

На темата попис, Али Ахмети во интервју за гостиварската локална телевизија ТВ Глоби посочи дека сите кои...

Ceдници нa двe coбpaниcки кoмиcии

Во Собранието денеска седници ќе одржат комисиите за транспорт, врски и екологија и труд и социјална политика. На дневен ред...

(Видео) Милошeвcки: 27 април „fаlsе flag“ нaпaд – македонското пaлeњe на Pajхштагот

Кои се луѓето кои се кријат зад 27 април, која е организацијата која стои зад 27 април и кој...
- Advertisement -

Борисов претпладнево официјално ќе биде пречекан во Владата од премиерот Зоран Заев. Двајцата премиери и владините делегации ќе имаат билатерални средби на кои ќе го разгледаат напредокот на соработката на билатерален и мултилатерален план.

Latest News

Axмeти: Албaнцитe на попиcoт нe можe да бидaт помaлкy oд 25 отcтo

На темата попис, Али Ахмети во интервју за гостиварската локална телевизија ТВ Глоби посочи дека сите кои...

More Articles Like This