August 11, 2020, 2:26 pm

БОРКО СЕ ВРАЌА ДОМА: “Го oдбив Рајн Некар, доаѓам во Вардар”

Поврзано

Роналдо го напушта Јувентус

Португалските медиуми пренесуваат дека Кристијано Роналдо е незадоволен во Јувентус и дека би можел наскоро да го напушти клубот...

Конечно добри вести, има можност Македонија да игра на светското првентсво во Египет

Македонија остана без вајлд-карта минатиот месец за настап на Светското првенство (СП), кое треба да се одржи во Египет,...

На легендарниот спортски новинар не му било дозволено да влезе на Градски

Доајенот на македонското спортско новинарство, кој сè уште е активен како новинар, легендарниот Зоран Михајлов, вчера не го пуштиле...
- Advertisement -

Голманот на македонската ракометна репрезентација кој досега настапуваше за Бенфика потврди дека доаѓа во Вардар.

“ГО ОДБИВ РАЈН-НЕКАР, ДОАЃАМ ВО ВАРДАР ПОРАДИ ЉУВОВТА КОН КЛУБОТ!! Јас имав уште година ипол од договорот и сега се договоривме за пократок договор до крајот на сезоната за финансиски послаба понуда, но сепак доаѓав главно да му помогнам на Вардар. Имав и други понуди, од екипи кои играат во ЛШ, Рајн Некар беше една од нив, но се решив за Вардар. Ова е европски првак, група со квалитетни играчи, големи луѓе и големи борци и затоа сакам да помогнам во оваа тешка ситуација. Уште ќе има тешки и важни натпревари во ЛШ и во СЕХА, како и во домашното првенство”, напиша Борко на Фејсбук.

https://www.facebook.com/Borko.Ristovski/posts/2554226791353272

Latest News

Koличеството на вpнeжи во првите 10 дена во август нaд дeкaднитe вpeдности

Количествотто на врнежи за првите 10 дена од овој месец се движеше од 400 милиметри во Берово до 141...

Kлacтep Гpaдиште, дoceга 15 млaди лица зaбoлeни од кopoнавиpycoт

Бројот на заразени како последица на лудите журки по охридските плажи се искачи на 15, потврдуваат за Канал 5 од Центарот за јавно здравје. Оттаму...

Bpие од Koвид во 5 града во Македонија

Во последните 24 часа се направени 1885 тестирања, а регистрирани се 141 нов случаи на ковид-19 во: Скопје-39, Куманово-10, Штип-23, Прилеп-1, Тетово-8, Струга-6, Битола-3,...

(Видео) Бaнкapcкиoт и финaнcиcкиoт ceктop тoнaт пpeд pacпaд, влacтa се 6opи за фoтeлjитe и 6изниcитe

Покрај секојдневните театри на Зоран Заев и СДСМ околу формирањето на парламентарното мнозинство, покрај секојдневното занимавање на власта со помалку или повеќе пикантерии, жолт...

Македонците би се вakцинирале само со руска вakцина

Русија денска и официјално ја стави во употреба првата вакцина против коронавирусот во светот. Според руските доктори вакцината ќе нуди заштита од вирусот и...

More Articles Like This