December 8, 2021, 10:33 pm

БОРЈАН НАВРЕДУВАЛ ПРОФЕСОРИ СО ПОРАКИ НА ФЕЈСБУК: Ама тоа е ок, не е шовинистички, не е фашистички, а?

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

По вчерашната емисија „Дебата“ на Макфаст, каде гостинки беа универзитетскиот професор по уставно право, Гордана Силјановска – Давкова и професорката Симона Груевска – Маџаоска, и нивните изнесени ставови за предлог законот за јазици, денеска бура на реакции на социјалните мрежи.

Професорката Ванковска на својот ФБ профил го сподели видеото од емисијата и напиша пофални зборови за професорката Силјановска, што очигледно не му се допаднало на Борјан, па решил да ја навреди по пораки.

Професорката Ванковска, објави и две фотографии од размената со новинарот:

Во коментар подолу на истиот пост се надоврза и професорката Ана Лазаревска, која посочи дека Борјан и неа ја невредувал на ист начин по пораки на Фејсбук.

1 коментар

Latest News

САД испраќа нова пратка opyжје и мyниција во Украина како дел од одбpaнбената помош вредна 60 милиони долари

САД ќе испратат оружје и муниција во Украина оваа недела, односно последната серија воена помош планирана за годинава, изјави...

More Articles Like This