September 21, 2020, 4:24 pm

БОСАНКА ВИНОВНА ЗА РАЗВОДОТ:причината е посериозна од обично неверство

Поврзано

(Фото) Пopaнешната македонска евpoвизиска претставничка во тaнгa на плaжa

Младата македонска пејачка Барбара Поповиќ вчера славеше роденден, па на социјалните мрежи се редеа многу роденденски честитки за неа. Таа...

ФОТО: Македонската фолкерка во танга бикини ги покажа бујните облини

Македонската фолк-пејачка Ирена Вељовска летните денови ги поминува на море во Албанија. На социјалните мрежи, пејачката објави неколку фотографии во...

Eмoтивeн мoмeнт на пpинцoт: На Хари му ја oдзeдoa вoeнaтa титyлa

На принцот Хари (35) му е одземена воената титула, пишува британски „Мирор“. Тој бил принуден да се откаже од...
- Advertisement -

Анџелина Џоли поднесе барање за развод од Бред Пит. Распадот на Бранџелина ги поттикна светските медиуми постојано да ги бараат причините за тоа.

Официјално, актерката се разведува од актерот поради непребродливи разлики. Таа побара и старателство над шестте деца.

Првите теории се дека Бред и неговите испади, агресија и прекумерено комсумирање на марихуана и алкохол, се причината што славната холивудска двојка се разделува по 12 години.

Според вториот бран на теории, виновникот е Анџелина, за која наводно и самиот Бред признал: Ја сакам, но таа жена е луда.

Драмата околу разводот на сега добива нова димензија, пишуваат српските медиуми. Наводоно, виновниците за најголемите кавги меѓу сопружниците се „кругот на вештици“, кои според Пит и го испрале мозокот на Џоли.

Бред Пит за распадот на бракот ги обвинува Босанката Арминка Хелиќ(48), лобистка за Сребреница и некогашна политичка советничка на поранешниот британски шеф на дипломатија, Вилијам Хејг  и Клои Далтон (37), и двете задолжени да и помогнат на Џоли да изгради политичка кариера.

arminka-helic-angelina-jolie-chloe-dalton-60f5b77c-d10a-43b4-9e5a-96d8695d0808

Тој е бесен поради фактот што Џоли во својот живот прифатила жени кои покрај професионалните ангажмани, се вмешале и во приватните работи.

Иако на почетокот тие и ги пишувале говорите, со текот на времето почнале да се мешаат и во нивните приватни работи, односно Пит посочил дека Арминка барала тие да го отпуштат речиси половина од персоналот, кој години наназад работел за нив.

andjelina-dzoli-31-1

Ова го збеснало Бред, кој на Анџелина и рекол дека тие се вештерки кои и го испрале мозокот. Сепак тоа не го промени ставот на актерката, која дури при поднесувањето на документите за развод била придружувана од Арминка, која инаку за своите услуги добива плата од 350 000 евра годишно.

1 коментар

Latest News

Бидејќи Македонија е на црвената листа на Норвека, ЕХФ го одложи мечот меѓу Вардар и Елверум

Ракометарите на Вардар в четврток нема да го одиграат мечот од второто коло од Лигата на шампионите (ЛШ) прoтив...

Датумот никој не го споменува, и ЕУ е свесна дека со Заев нема реформи

Ако датумот за почеток на преговори за членство во ЕУ беше најавуван на секое 2-3 месеци сега има молк по тоа прашање, речиси и...

ВМРО-ДПМНЕ е најбројна пратеничка група во Собранието на Македонија

ВМРО-ДПМНЕ е пратеничка група со најголем број на членови во македонското собрание. СДСМ се избори за мнозинство од како на изборите настапи заедно со...

Виленското ракче: Постои само во Македонија и никаде во светот

Од суштинско значење е богатиот животински и растителен свет во нашата земја. На толку мал простор имаме многу природни реткости, што скоро и да...

Му пронашле цел apceнал: Скопјанец оcoмничен за тpговија со opyжје

Одделот за cузбивање на организиран и сериозен kpиминал при БЈБ поднесе kpивична пpијава против А.Љ.(31) од Скопје, поради постоење оcнови на coмнение за сторено...

More Articles Like This