Босна и Херцеговина ги отвораат гpaницитe

Поврзано

Вучиќ: Наскоро една голема сила ќе побара повлекување на КФОР и УНМИК од Косово

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ изјави денеска дека „една голема сила наскоро ќе започне со официјално барање за повлекување...

Македонскиот oфицep нeмa jyжнoaфpикaнcки coj нa виpycoт, cтaнyвa збop зa нигepcки coj

Македонскиот офицер кој беше донесен од Африка не е заразен со јужноафриканскиот сој на корона вирусот, туку кај него...

Пoлициcки чac oд пoлнoќ дo 4 чacoт нayтpo, дeл oд koвид-цeнтpитe зaтвopeни

Од вечер на полноќ стартува скратениот полициски час кој ќе трае до 4 часот наутро. Со одлука на Владата...
- Advertisement -

Од денеска државјаните на земјите-членки на Европска Унија и на шенген зоната ќе можат да влезат во Босна и Херцеговина со негативен тест на Ковид-19 не постар од 48 часа.

Според одлуката на Советот на министри на БиХ државјаните на тие земји се обврзни да се придржуваат и да ги почитуваат сите епидемиолошки упатства.

Од одлуката изоставени се држајаните на Србија, Хрватска и Црна Гора, за кои не е потребен негативен тест.

Latest News

Пoплaднe пopoeн дoжд и гpмeжи, вeтep oд нaд 60км/ч

Локален пороен дожд, грмежи и повремено силен ветер се очекува попладне особено во западните делови на државата. На повеќе...

More Articles Like This