#БОЈКОТИРАМ СО КОНТРА КАМПАЊА НА ЗАЕВ ЗА РЕФЕРЕНДУМОТ: Излегувате на референдум за Северна Македонија

  • August 30, 2018
  • Коментари

Движењето #Бојкотирам на социјалните мрежи излезе со своја контра кампања за референдумот откако владата на Заев на социјалните мрежи ја започна својата кампања ,,За Европска Македонија”. Од движењето истакнуваа дека оној кој ќе излезе на референдумот и ќе гласа за Северна Македонија  ќе биде избришан како Македонец и ќе биде запишан како граѓанин на Северна Македонија.

 

#Бојкотирам побара од граѓаните да се растури играта на Заев, името е идентитетот, а Македонија има свое име.

Претходно «
Следно »