БОЈКО МУ ПОЗАЈМИЛ ЏИП НА ЗАЕВ: Бугарскиот премиер ни го испраќа Заев назад со негов џип!

Поврзано

Ахмети до СДСМ: Добро е за нивното здравје да не брзаат и да создаваат проблеми со нас бидејќи не можат да се справат

Ахмети одговри на прозивките на лидерот на СДСМ, Зоран Заев дека за ДУИ е најдборо да оди во опозиција...

Николоски: Во првите 100 дена од владата на ВМРО-ДПМНЕ не очекуваат три странски инвестиции

Александар Николоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листа во изборна единица 4, во вечерашното интервју за Македонската телевизија,...

Николоски: Радување на Заев, Димитров и Шекеринска на изјавата на Ципрас е дно и национално предавство

Александар Николоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листа во изборна единица 4, во вечерашното интервју за Македонската телевизија,...

Премиерот Зоран Заев е на пат кон Скопје со џип што му го испратил бугарскиот премиер Бојко Борисов, дознаваме од извори во нашата делегација што беше на самитот во Давос. Според информациите, членовите на македонската делегација се враќаат во земјава со три џипа и со придружба што им ја испратил Борисов, со оглед на лошите услови на патот од Софија до Скопје поради невремето, пренесува „Независен“

Не е исклучено Заев да стигне во Скопје пред завршувањето на вечерашната седница на Централниот одбор на СДСМ кој заседава во отсуство на партискиот лидер, а претходно седница одржа и Извршниот одбр под претседателство на заменик-претседателката Радмила Шекеринска.

Авинот со кој Заев и другите членови на македонската делегација се враќаа од Давос попладнево не успеа да слета на скопскиот аеродром, поради снегот и лошите временски услови, туку беше пренасочен кон аеродромот во Софија.

Актуелно

(Видео) Нов блам на Заев, го нaпаѓа Макрон пред пранкери кои се претставија како Грета Тунберг и нејзиниот татко

Зоран Заев стана мета на нов меѓународен блам овој пат на пранкери кои се преставија како активистката против климатските...

(Видео) Следете во живо: Мицкоски на средба со жителите на Гевгелија

Xристијан Мицкоски, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, оствари средба со жителите на Гевгелија. Следете го во живо неговото обраќање: https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/2791515140954941

(Видео) Следете во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Богданци

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со жителите на Богданци. проследете те го неговото обраќање во живо. https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/388385615456126

(Видео) Следете во живо: Мицкоски ја промовира програмата на ВМРО-ДПМНЕ во Богданци

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денес ја посети општина Богданци. Тој на средбата со граѓаните од оваа општина и им ја претстави програмата со која...

Зaконoт за потекло на имотот ќе биде донесен, тој што не може да го докаже потеклото на истиот ќе се кoнфиcкувa и кpивичнo ќе...

Тоа што ние го ветуваме и на што се обврзуваме е дека ќе донесеме закон со кој ќе се провери имотната состојба на сите...

Повеќе вести