БОЈКО МУ ПОЗАЈМИЛ ЏИП НА ЗАЕВ: Бугарскиот премиер ни го испраќа Заев назад со негов џип!

  • January 25, 2019

Премиерот Зоран Заев е на пат кон Скопје со џип што му го испратил бугарскиот премиер Бојко Борисов, дознаваме од извори во нашата делегација што беше на самитот во Давос. Според информациите, членовите на македонската делегација се враќаат во земјава со три џипа и со придружба што им ја испратил Борисов, со оглед на лошите услови на патот од Софија до Скопје поради невремето, пренесува „Независен“

Не е исклучено Заев да стигне во Скопје пред завршувањето на вечерашната седница на Централниот одбор на СДСМ кој заседава во отсуство на партискиот лидер, а претходно седница одржа и Извршниот одбр под претседателство на заменик-претседателката Радмила Шекеринска.

Авинот со кој Заев и другите членови на македонската делегација се враќаа од Давос попладнево не успеа да слета на скопскиот аеродром, поради снегот и лошите временски услови, туку беше пренасочен кон аеродромот во Софија.

Претходно «
Следно »