November 30, 2021, 10:11 pm

Браво: Македонските кoшapкapи ce плacиpaa вo пoлyфинaлeтo нa ФИБA кyпoт

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Македонската машка кошаркарска репрезентација под 20 години ќе игра во полуфиналето на ФИБА „Челенџер“ купот и покрај денешниот пораз од Швајцарија со 65:79 во рамки на третото коло од групата Д на турнирот во унгарскиот град Шопрон.

По три одиграни кола, три селекции во групата Д завршија со ефект од две победи и еден пораз, а во „триаголникот“ со селекциите на Швајцарија и Луксембург, „црвено – жолтите“ имаат втор најдобар резултат, доволен за пласман во полуфиналето.

Утре е слободен ден на „Челенџ“ купот во Шопрон. Во полуфиналето македонската репрезентација ќе игра против подобриот од средбата Унгарија – Белорусија.

Latest News

Дачиќ: Референдумот нема никаква врска со Косово

Претседателот на Собранието на Србија, Ивица Дачиќ вечерва, по распишувањето на републичкиот референдум за промена на Уставот, истакна дека...

More Articles Like This