Бранителот Ангелов: Не е лошо премиер Албанец за премиер

Поврзано

Биотepopистите го напуштија Cобранието

Пратениците за биотериризам го напуштија Собранието откако успеаја д аго привлечат медиумското внимание и од седница која требаше да...

СОБРАНИЕТО ГО УСВОИ ПЕТТИОТ ПАКЕТ ЕКОНОМСКИ МЕРКИ, ГЛАСАА И ДВАЈЦА ПРАТЕНИЦИ ВО CKAФАНДЕРИ ПОЗИТИВНИ НА KOPOHAВИРУС

Собранието денеска ги изгласа трите закони од петтиот пакет економски мерки за помош на граѓаните и фирмите погодени од...

ЌЕ ИМА ЛИ НОВИ MEPKИ: Комисијата за 3apa3ни болecти ќе заседава утре, старите мерки важат до вторник

Утре заседава Комисијата за заразни болести на која ќе требеа да се одличи дали новиот пакет на рестриктини мерки...
- Advertisement -

Одлична пи-ар стратегија е идејата Албанец за премиер. Одлично на кого му текнало тоа денес сите зборуваат за тоа, се друго од албанските партиите е ставено на страна ова е тема сега актуелна, рече бранителот Стојанче Ангелов на вечеаршната дебата на емисијата Само вистина на телевизија Канал 5.

„Оваа идеја комплетно го зема приматот во албанскиот политички блок. Нема дебата, ден да помине а да не се говори на оваа тема“, рече Ангелов.

Ангелов кажа „на крајот на краиштата нема ништо лошо во тоа Албанец за премиер“.

„Но за тоа треба да победат на изборите, а во ваква констелација кога сигурно ќе победи македонска партија значи дека не може да кажува ДУИ како што тоа си го даде за предлог“, рече Ангелов.

Latest News

3acтрелан вojник на АРМ на вoeниот полигон „Криволак” за време на воени вежби

На 17.04.2021 во 13,45 часот во Полициска станица Неготино било пријавено дека околу 13,00 часот при изведување воени вежби...

More Articles Like This