November 28, 2021, 9:45 am

Братот на Стево Пендаровски, Војче, пронајден мpтoв во својот стан во Мичурин

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Братот на претседателот Стево Пендаровски, Војче, во четвртокот бил пронајден мртов во неговиот стан во населбата Мичурин, објави новинарот Миленко Неделковски.

Информацијата за Инфомакс ја потврдија од кабинетот на претседателот на Р.Македонија.

– Братот на претседателот Пендаровски, Војче, почина во сопствениот дом во скопската населба Мичурин. Увид на лице место на 27.08. 2021 беше извршен од страна на екипа на Министерството за внатрешни работи, лекар од итна медицинска помош и надлежен јавен обвинител. При тоа, не се утврдени никакви знаци на насилство.
Погребот е спроведен во кругот на најблиските роднини и пријатели со почитување на Ковид протоколите, велат од претседателскиот кабинет за Инфомакс.

Војче Пендаровски бил вработен во Агенцијата за Разузнавање на Р.Македонија.

Latest News

ДЕБАР ГО СЛАВИ АЛБАНСКОТО ЗНАМЕ: Градоначалникот го поставил низ цел град

Денеска е ден на албанското знаме, па градоначалникот на Дебар Хекуран Дука го честиташе на фејсбук. Поради празнувањето во Дебар...

More Articles Like This