October 27, 2021, 7:24 pm

(Видео) Брод со туристи се заглави во близина на Свети Наум

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Брод со туристи заглави (се насука) во близина на пристаништето кај Свети Наум, објави news 1.mk.

Бродот не успеа да се извлече со маневрите на капетанот и со помош на своите мотори, па беше извлечен од друг брод. Интересно е што туристите кои го испратија видеото снимиле колку издувни гасови кои ги испушти заринканиот брод кој дури и на лимот од задната страна ја има променето бојата од бела во црна.

Видеото можете да го погледнете ТУКА.

Latest News

Ѓорѓиевски на терен од првиот ден: Сите започнати проекти ќе се завршат во рекорден рок, а од понеделник започнуваме со реализација и на проектите...

Новиот градоначалник на Кисела Вода, Орце Ѓорѓиевски, денес и официјални ја презема функцијата, а првиот работен ден го помина...

More Articles Like This