Бројот 14, ангелски број

Поврзано

Фејсбук со нова услуга станува конкурент на Тик Ток

Фејсбук објави дека започнала услуга на кратки видеа на платформата на Инстаграм, што може да биде директен конкурент на...

Почина Рајко Дујмиќ од „Нови фосили“

Раjко Дујмиќ, хрватски музичар и водач на поранешните „Нови фосили“, кој заврши во индуцирана кома по сообраќајна несреќа, почина...

Meтодија Симоноски Мело е жива легенда кој секој го знае: Правел највкусни шеќерчиња и бил касап, а сега ужива во пензионерските денови

Веќе 24 години ужива во пензијата. Методија Симоноски (80), кого го знаат по прекарот Мело, ем правел шеќерчиња, ем...
- Advertisement -

Бројот 14 е мешавина на енергии од бројот 1 и бројот 4. Број 1 означува иницијатива, нови проекти, достигнување, успех и исполнување. Број 4 резонира со стабилно работење кон целите и аспирациите, вистината и интегритетот, практичноста, системот и редот. Бројот 14 е голем број рамнотежа, хармонија, темперамент и претпазливост. Исто така, се однесува на самоиницијација, единство, правда и независност и означува ентузијазам заедно со решеност.

Ангелскиот број 14 е порака од ангелите со која се бара да го задржите вашиот фокус, позитивни афирмации и намери за манифестирање на вашите цели и аспирации.

Ангелскиот број 14 може да биде знак од вашите ангели дека тие се таму за да ви помогнат да ги истакнете вашите вистински желби.

Ангелскиот број 14 е порака дека ако постапувате со претпазливост и мудрост, ќе бидете успешни во бизнисот, парите и воопшто во животот. Започнете вредни проекти кои ќе донесат долгорочни придобивки и иден успех.

Ангелскиот број 14 охрабрува прогресивна промена, обновување и раст и ви кажува да ги споделите вашето знаење и мудрост со другите. Исто така, ви кажува дека она во што вложувате напори ќе ве награди во иднина.

Latest News

За време ekcплозијата во Бејрут новинарка имаше интервју: Погледнете што се случи (Видео)

Еkcплозијата што однесе преку стотина животи во Бејрут и беа повредени преку 7.000 лица, беше голем шоk за светската...

Борисов најави повлекување: Не сум Радев да се радувам кога луѓе се тeпaaт на улиците

Подготвен сум да заминам во секое време. И заради мене, не сакам да има тензии на кој било начин. Јас не сум Радев да...

Почина писателката Исидора Бјелица

Писателката Исидора Бјелица почина денеска во Белград на 52-годишна возраст. Бјелица починала во домот на своите родители. Во 2012 година на писателката и беше дијагноситициран...

Денеска е Св. мaченичkа Христина која пocтpaда за Хpиста во третиот век

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 24 јули. Денеска е Св. маченичка Христина. Света Христина по род беше од градот Тир и беше ќерка...

И денес продолжува периодот на нecтабилно време со вpнежи од дожд и гpмежи

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно и посвежо. Претпладне ќе има сончеви периоди, а од пладневните часови ќе биде нестабилно со пороен дожд...

More Articles Like This