БРУНО ЈА ПОГОДИ ЦЕНТРАЛНА МАКЕДОНИЈА: Можна појава на невреме

Поврзано

СЕЛА БАРА ОДГОВОРНОСТ ЗА КАМПАЊАТА НА ЗАЕВ: Вирусот им го сервираат на граѓаните

Огорчени сме од негрижата на тие кои се желни за власт, кои не само што го прекршиле законот и...

КЛАСТЕР ВО ГЕВГЕЛИЈА: Во изолација 60 полицајци што биле на служба

Околу шеесетина полицајци што ја чуваат јужната граница на Македонија поради постојаната опасност од нов мигрантски бран од денес...

ОД СКАНДАЛ ВО СКАНДАЛ: Што бара директорот на Агенцијата за разузнавање на партиски состанок на СДСМ?

Партиските состаноци на Бихаќка однесоа во самоизолација околу 75 лица. Кластерот на СДСМ од кој позитивни на Ковид 19...

Во доцните попладневни часови и вечерва централните предели на државава се под влијание на циклонот БРУНО кој е поврзан со значително нестабилна воздушна маса која се создава поради судирот на две воздушни маси и тоа (топлата од југ и студената од север).

Во овие предели на повеќе места има појава на пороен дожд, електрични празнења, засилен ветер и локална појава на град но барем засега не се регистрирани некои штети врз земјоделието или поплавувања.

Понатаму оваа ноќ врнежите ќе се интензивираат особено во источната половина од државава со што ќе има услови и за ИНТЕНЗИВНИ атмосферски процеси.

И утре (понеделник) ќе има услови за локално НЕВРЕМЕ а поројни врнежи и грмежи ќе има во поголем дел од државава додека температурите на воздухот ќе опаднат друи за околу 10тина степени а ќе дува и умерен до засилен северен ветер.

ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Во случај на појава на електрични празнења да не се претстојува на отворен простор и под осамени дрвја, додека електричните уреди во домовите додека траат електричните празнења да се исклучуваат од штекер, а автомобилите да се ставаат понастрана од дрвја во случај на појава на силен ветер.

Актуелно

И КАТИЦА ПРОПЕА: Се менувал член во законот за Заев да добие ослободителна пресуда за „Поткуп“, обвинителката во целост се согласува завршните зборови на...

Екс обвинителката Катица Јанева во заршните зборови за случајот рекет ги покажа своите гласовни способности и пропеа изнесувајќи низа...

67 НОВИ ЗАРАЗЕНИ ВО МАКЕДОНИЈА: Еден починат, хоспитализирани 6 нови пациенти

Бројката на заразени од опасниот коронавирус и натаму расте, регистрирани 67 нови случаи на коронавирусот во Македонија. Еден е починат, а хоспитализирани се 6...

(Видео) ПОЧНА ГРАЃАНСКАТА ВОЈНА ВО АМЕРИКА?!: „Падна Рим“, им се удри ли нивниот камен од глава?!

Многумина гледам по социјалните мрежи ликуваат на она што се случува во Америка, велат нека видат како ни беше нам со наместени граѓански војни,...

ЗАВРШНИ ЗБОРОВИ НА КАТИЦА: Вилма не ме мрази туку ми љубомори, ама ако нека пукне

Дека е прљав играч, дека е злобен може да кажам. Орце се заебал, мене не можеше да ме купи. Може некој друг може да...

ЗАВРШНИ ЗБОРОВИ НА КАТИЦА ЈАНЕВА: Кичеец бил испраќан да снима политичари и бизнисмени како агент провокатор

Од досега изведените докази на обвинителството можеме да заклучиме дека сведокот Јордан Камчев во неколку наврати сведочеше за сознанија кои ги добил од трети...

Повеќе вести