October 27, 2021, 8:13 pm

Бугарија ja пpoдoлжyвa пoтpaгaтa пo пилотот на aвиoнoт кoj ce ypнa вo Цpнo Мope

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Втор ден продолжува потрагата по бугарскиот пилот кој со воен авион на бугарските ВВС се урна во Црно Море за време на воена вежба.

Вчера беа пронајдени остатоци од авионот, но засега нема трага од мајорот Валентин Теризев кој управувал со МиГ-29, јавија бугарските медиуми.

Авионот исчезна од радарите при воена вежба крај Шабла околу 40-на мунити по полноќ во средата.

Latest News

Арсовска: Преку квалитетно менаџирање на нeпродyктивните трошоци јавните претпријатија ќе бидат самоодржливи

Со добро и квалитетно менаџирање и кратење на непродуктивните трошоци ќе ги направиме јавните претпријатија што се под надлежност...

More Articles Like This