November 28, 2020, 11:42 am

Бугарската фудбалска легенда Лечков: Погледнете како играа Македонците

Поврзано

Емотивно збогување на Диего Армандо јуниор – Ќе те сакам до последен здив

Синот на Диего Марадона, Диего Армандо јуниор, се прости од својот татко објавувајќи емотивна порака на Инстаграм. „Не можем да...

11 деца на Марадона во битka за неговото нacледство

Сосема очекувано, смртта на Диего Армандо Марадона веднаш отвори семејна расправија околу распределбата на неговиот имот. Марадона зад себе...

Пoчинa Диего Марадона

Аргентинската фудбалска легенда и победник на Светското првенство во 1986 година, Диего Марадона, почина во домот во Тигре, откако...
- Advertisement -

Пофални зборови за изданието на македонската фудбалска репрезентација има и фудбалската легенда на Бугарија, Јордан Лечков. Тој смета дека нашите фудбалери почнуваат да бидат ценети во Европа.

„Реков уште пред 10 години, да ги гледаме натпреварите во среда и сабота, кои фудбалери играат. Сакам да имаме посилно првенство, помладите да имаат поголема желба за успеси, но тоа не е така. Погледнете каде играат Македонците, а каде нашите играчи. Не ги земам како пример дека сега се пласираа на ЕП, туку општо. Да, во минатото сме имале успеси, но сега ситуацијата не е баш најдобра“, изјави Лечков.

Latest News

Оставка на Заев, слобода на народот: Пpoтecтот почнува во 12:30 часот од две места, завршува пред Влада

ВМРО-ДПМНЕ ги повикува граѓаните денес на сенароден протест, со почеток во 12:30 часот кој ќе заврши пред Владата на...

(Фото) Bлaдaтa штo ja тpгнa oгpaдaтa, ceгa пocтaвyвa нoвa: Уштe oд yтpoвo пoлициja зa нajaвeниoт гpaѓaнcки пpoтecт

Уште од рано утрово се местат полициските огради пред зградата на Владата пред најавениот денешен протест. На „Илинденска“ може да се забележат голем број...

У6иeн шeфoт нa иpaнcкaтa нykлeapнa пpoгpaмa

Началникот на иранската нуклерана програма Мохсен Фахризаде е убиен во близина на Техеран, потврди Иранското министерство за одбрана. Според соопштението, тој бил убиен во терористички...

Седумдесет и шест годишен cтpyмичaнeц co бacтyн вo paкa ги мoтивиpa млaдитe дa дapyвaaт kpв

Седумдесет и шестгодишниот Панче Николов, кој досега дарувал крв над 120 пати, со бастунот во рака се уште ја продолжува својата хумана мисија која...

Пpивeдeнo лицe oд Скопје зa cтopeнo paзбojништвo

Триесет и осумгодишен скопјанец е приведен вчера за издржување притвор во Затворот Скопје за сторено кривично дело „разбојништво“. МВР денеска соопшти дека скопјанецот А.З. е...

More Articles Like This