Бугарскиот премиер навива за Македонија на Европско

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На крајот од заедничката прес-конференција со Зоран Заев, на новинарско прашање бугарскиот премиер Јанев додаде, со оглед на тоа што има гости од Скопје, ќе навива за Македонија на денешниот фудбалски натпревар со Украина, на Европското првенство.

Во екот на европското првенство во фудбал,тој беше запрашан за кого навива?

Тој даде отсечен одговор:

„Тоа е најлесното прашање! Навивам за Македонија!“

Latest News

(Фото) Вучиќ со пpeубави заборови за нас: Македонците се љубезни, Србите и Македонците секогаш се сакаат

Српскиот претседател Александар Вучиќ вечерва прошета низ Скопје со својот домаќин, премиерот на Зоран Заев. Во посета на земјава...

More Articles Like This