October 28, 2021, 6:25 am

БУЛЕВАР ВО СКОПЈЕ ДА БИДЕ ИМЕНУВАН „ЏЕС БЕЈЛИ“: Провладините медиуми со перверзен предлог на социјалните мрежи

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

„Еден од булеварите пред влада или Собрание треба да го носи името на Џес Бејли. Никој друг амбасадор толку искрено и ангажирано не се трудел Македонија да стане нормална правична и просперитетна држава.“ – ваква иницијатива беше покрената на социјалната мрежа Твитер од твитерџијата Теодос.

Оваа граѓанска иницијатива на Теодос ја поздрави и подржа и познатиот адвокат Александар Тортевски, но и од уште десетина други познати твитер корисници.

Дали институциите ќе имаат слух и ќе ја прифатат иницијативата па еден од булеварите во Скопје ќе го носи името на Бејли, останува да видиме.

10 КОМЕНТАРИ

Latest News

Се pacпаѓа ли парламентарното мнозинство? Пратеникот од СДСМ, Талески пред неколку дена ја понудил својата оcтавка?

Неофицијално првиот човек на СДСМ Прилеп и единствен пратеник во Собранието од градот под Марковите Кули, пред неколку дена...

More Articles Like This