January 25, 2021, 9:21 am

Бутелчани сакаат промени, бутелчани сакаат обнова на Македонија

Поврзано

Заев е вистински „moнcтpyм“ кoj cвecнo ja злoyпoтpeби тpaгeдиjaтa кaj Смилковско езеро зa coпcтвeни пoлитички пoeни

Зоран Заев е вистински „монструм“ кој свесно ја злоупотреби трагедијата кај Смилковско езеро за сопствени политички поени. Зоран Заев...

Тешки муабети: 27 април и случувањето околу тој ден

Темата на вечерашната емисија на „Тешки муабети“ е случувањата околу 27 април. Љупчо Палевски: 27 Април е случување кое...

Муцунски: Нема В од вакцина, а со пописот пуштаат 5000 попишувачи да посетат безброј домови

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За обнова на Македонија“, Тимчо Муцунски вечер-ва при своеото гостување во централниот...
- Advertisement -

Утринава се одржа еден убав хепенинг со граѓаните на општина Бутел. Поразговаравме за изминатите денови во изборната кампања, разменивме искуства и дискутиравме за очекувањата од изборниот ден. Заклучивме дека Бутел е спремен за најголемата победа на ВМРО-ДПМНЕ која ќе се случи на 15-ти јули.

Бутелчани јасно порачаа дека сакаат промени и обнова на Македонија, и таа ќе се случи многу наскоро. Уште малку остана до крајот на СДСМ и Зоран Заев.

На 15-ти јули Бутел и бутелчани одбираат #ОбноваНаМакедонија! 🇲🇰

#Заокружи14 #ИсправиСеМакедонијо

Утринава се одржа еден убав хепенинг со граѓаните на општина Бутел. Поразговаравме за изминатите денови во изборната…

Posted by Vlado Misajlovski on Saturday, July 11, 2020

Latest News

Axмeти: Албaнцитe на попиcoт нe можe да бидaт помaлкy oд 25 отcтo

На темата попис, Али Ахмети во интервју за гостиварската локална телевизија ТВ Глоби посочи дека сите кои...

More Articles Like This