October 20, 2020, 3:19 pm

БУТЕЛ КАКО ЦЕНТАР НА РАДИКАЛНИОТ ИСЛАМ: Велимир Смилевски ветувал локации за изградба на шест верски објекти и плацеви за лица од Косово!

Поврзано

Весковски: Boдocнaбдyвaњeтo вo Скопје нopмaлизиpaнo, вaкoв дeфeкт ce jaвyвa eднaш нa 10 гoдини

Водоснабдувањето кое во текот на вчерашниот ден беше прекинато во голем дел од Скопје, како резултат на голем дефект...

Утре бeз вода ќе останат Бутел 2 и Чаир

Без вода утре ќе останат корисниците од улицата „Ферид Бајрам“, Трудова Медицина, булеварот „Христијан Тодоровски Карпош“, поликлиниката Чаир и...

Најнови информации: Скопјани до полноќ ќе добијат вода

Саниран е дефekтот на пykнатата цевка и од 21 часот полека ќе почне да се пушта водата, велат од...
- Advertisement -

Се потврдуваат информациите дека кандидатот за градоначалник на Бутел од редовите на СДС Велимир Смилевски веќе има определено локација за изградба на повеќе верски објекти и плацеви за изградба на куќи

Оваа информација ја потврдува и „командант Кец“, познат поддржувач на радикалните исламистички струи во државава, по состанокот кој го имал со Велимир Смилевски, на кој наводно се разговарало за исполнување на планот за доделување на над 1.000 локации за изградба на куќи и верски објекти.

Според информациите кои ги добивме, Смилевски ветил дека во општина Бутел ќе додели шест плацеви за изградба на верски објекти, и преку 1.000 плацеви за куќи во кои ќе се вселат економски мигранти од Косово, но и лица од скопската општина Сарај и Чаир.

Претходно, медиумите информираа дека Смилевски и неговиот колега кандидатот за Гази Баба веќе определиле локации и за изградба на мигрантски кампови, а Смилевски ветил и дека ќе го дислоцира крстот на влезот на Бутел, околу кој пред две години за малку не настана поголем инцидент.

 

 

1 коментар

Latest News

НАСА нajaви плaнoви зa пocтaвyвaњe нa интepнeт нa Мeceчинaтa

Минатата недела, вселенската агенција соопшти дека избрала 14 агенции за изработка на технологија за одржливи мисии до крајот на...

Лeгeндa: Бepберот Aли пpoдаде БMB X5 зa дa им кyпи xpaна нa глaднитe

Приказната на Февзи Али, Турчин што живее во Македонија, а работел во Виена, ги спојува трагедијата и среќата во едно. На овој човек животот...

Пожap во струмичко, огнoт зафати околу два хeктари сува трева

За два часа пожaрникарите успеале да го изгacнат шумскиот пожар кој избувнaл по 12:00 часот во атарот на селото Дрвош, а огнот зaфатил површина...

Владата ycвои нови мepки: Еве за што станува збор

Сите економски субјекти ќе затвораат во 23 часот, одлучи Владата на денешната седница на која беа прифатени предлозите на Комисијата за зааразни болести за...

Директорка на детска градинка зapaботи kpивична за злoyпотрeба на службената положба

Надворешната канцеларија за kpиминалистички рaботи Делчево поднесе kpивична пријaва против В.Ј.(52) од Македонска Каменица, поради постоење основано cомнение за сторено kpивично дело „злoyпотреба на...

More Articles Like This