December 8, 2021, 11:57 pm

Бучковски го информираше Пендаровски за напредокот во спорот со Бугарија

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Претседателот на државата Стево Пендаровски на Фејсбук објави дека денеска имал средба со Владо Бучковски кого Владата го назначи за специјален претставник за решавање на проблемот од Бугарија.

– За текот на разговорите за решавање на македонско-бугарскиот спор денеска ме информираше Владо Бучковски, специјалниот претставник на Владата за ова прашање, напиша Пендаровски на фејсбук-профилот.

Latest News

Британија започнува со план Б поради ширењето на сојот омикрон

Британскиот премиер Борис Џонсон денеска објави дека го започнува таканаречениот план Б за Англија, кој, меѓу другото, вклучува упатства...

More Articles Like This