November 27, 2021, 9:12 am

Бeктеши како pacипана лeнта: Вakциниpajте се бидејќи од пoнeделник ќе има зacилени контpoли

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Министерот за економија Крешник Бектеши и директорката на Државен пазарен инспекторат Анета Симеска Димоска, на денешната средба разговарале за спроведувањето на одлуката за превентивните препораки, времените мерки, наменските протоколи, плановите и алгоритмите за постапување за заштита од Ковид-19.

Како што информира министерот преку неговиот фејсбук профил, од понеделник ќе следат засилени контроли.

Затоа вакцинирајте се, за да го чуваме здравјето – вели Бектеши.

Со последните мерки на Владата се забранува секаков тип на настани и работа на угостителски објекти на затворено од 16 август и задолжителна потврда за вакцинација, најмалку со прва доза, при влез на настан или објект со повеќе од 30 присутни на отворено од 15 август.

Latest News

СДСМ ќе избира нов претседател на 12-ти декември

Портпаролката на СДСМ, Богданка Кузеска синоќа информираше дека седницата на ЦО на СДСМ било одлучено дека со понудената оставка...

More Articles Like This