January 25, 2021, 9:03 pm

Бeрлускони пoвторно хоcпитализиран

Поврзано

Власта манипулира со бројките, сетот мерки не е една милијарда евра туку се 344 милиони евра

Во вечерашната „24 Анализа” на 24 Телевизија Гордана Димитриеска – Кочоска, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во дебата со...

Италијанскиот премиер најави оcтавка откако го загуби мнозинството во Владата

Италијанскиот премиер Џузепе Конте веројатно ќе поднесе оставка до претседателот Серџо Матарела вечерва или утре изутрина, со надеж дека...

Пензионерка се вратила дома девет дена по сопствениот погpeб

Шпанка чие семејство верувало дека починала од коронавирус ги изненадила роднините кога се вратила дома девет дена откако им...
- Advertisement -

Силвио Берлускони (84) бил примен во болница во Монако поради проблеми со срцето.

Италијанската агенција АНСА прва ја објави оваа вест, а неговиот личен лекар Алберто Зангрило изјави дека го видел Берлускони во понеделникот и дека решил да го префрли во блиската болница, наведувајќи дека не смета дека е паметно да го донесе во Италија, оддалечена околу 15 километри.

Засега е нејасно дали неговите проблеми со срцето се надминати. Берлускони имаше голема операција на срцето во 2016 година, а преживеа и рак на простата.

Инаку, Берлускони беше хоспитализиран минатиот септември поради позитивен тест на коронавирус. Откако се опорави од вирусот, тој пред новинарите изјави дека вирусот претставува еден од најопасните предизвици за неговиот живот.

Latest News

Што се случува?: САД распореди мaринци во Норвешка, во близина на руската граница

Бројот на американски војници се зголемува во Норвешка, во непосредна близина на руската граница. Околу илјада маринци пристигнаа тука...

More Articles Like This