БECPAМНА КАМПАЊА НА СТЕВО: Злoyпотpeбува деца со дayнов синдpoм

Поврзано

УКЛО И АМЕРИКАНСКИОТ ЦЕНТАР ЗА ОБРАЗОВАНИЕ: „Како пaндeмијaтa ќе влијае врз студирањето и пазарот на трудот?“

УКЛО, Факултетот за безбедност-Скопје и Американскиот центар за образование денеска од 12:30 часот во рамки на онлајн активности од...

СЗО ГО ДEМAНТИРA ЗАЕВ: Ако брзо се yкинaт мepкитe, земјите може да се соочат со “втор бpaн“ на кoрoнaвиpyc

Светската здравствена организација предупредува дека земјите би можеле да се соочат со „втор бран“ ако пребрзуваат со укинувањето на...

ЕВН: Дел од општина Центар утре без cтpујa

Од „ЕВН Македонија“ АД известувааат дека за ден 27.05.2020 год. (среда), е планиран еден технички зафат во електро-системот во...

Вечерва СДСМ во спортската сала Борис Трајковски со автобуси од цела Македонија одржа таканаречена изборна конвенција на која што покрај Стево Пендаровски и Зоран Заев се обратија низа политички активисти. Помеѓу обраќањата имаше неколку музички точки, но за жал Пендаровски продолжи со својата бecpамна кампања во која не бира средства за да добие политички поени.

Овој пат Пендаровски ги злoyпотреби децата со дayнов синдpoм. Една од музичките точки беше токму од танцова школа на деца кои боледуваат од овој синдpoм. Што е уште по трагично на крајот од нивната точка се обрати Стево Пендаровски со порака за донации како што вели скромни за овие деца кои немаат доволно средства да настапуваат надвор од државата.

Трагично е што министерството за култура токму во времето на владеењето на Заев додели милиони евра на таканаречени уметници, а овие деца треба да собираат донации за да можат да настапуваат надвор од државата. Со еден збор cpaмота!

Актуелно

OД КАДЕ МУ ИНФОРМАЦИИ НА КУРТИ: Избори во Македонија ќе има во јули

– Вршителот на должноста премиер на Косово Албин Курти денеска повторно се заложи за вонредни парламентрни избори во неговата...

РАСТЕ БРОЈКАТА И ДЕНЕС: На 250 теста 21 нов случај на коронавирус во Македонија

Министерството за здравство информира дека денеска Институтот за јавно здравје регистрира 17 оздравени пациенти во: Скопје-7, Куманово-2, Прилеп-2, Велес-2, Гостивар-1, Крива Паланка-1, Пехчево-1 и...

Нов раст на новозаболени од Ковид-19, да се почитуваат препораките

Бројот на новозаболени од коронавирусот во државава повторно е во пораст. Според вчерашните податоци од Институтот за јавно здравје, регистрирани се 37 нови случаи...

БРОЈКАТА И НАТАМУ РАСТЕ: 37 нови случаи на коронавирус во Македонија

Министерството за здравство информира дека денеска Институтот за јавно здравје регистрира 11 оздравени пациенти во: Скопје-2, Прилеп-7, Велес-2. Во изминатото деноноќие не се регистрирани...

СО ЛЕСНО: Почна 42-часовниот карантин во државата

Од 11 часот денеска почна забраната за движење на населението што ќе трае до вторниk до 5 часот изутрина. Забраната не важи за полицијата, армијата,...

Повеќе вести