Бepлуckoни со малку чудHA изјава: Во последно време навивам за Интep

Поврзано

Пронајден мpтoв: Пронајдено тeлотo на фудбалската ѕвезда која иcчезна во саботата

Поранешниот млад фудбалски репрезентативец на Уругвај, Франко Акоста кој исчезна во саботата денес е пронајден мртов. Поранешниот напаѓач на Виљреал...

Се менува фудбалот каков што го знаеме: Променети правилата поврзани со случајно играње со рака

Телото задолжено за креирање на фудбалските правила (IFAB) одлучи денеска да воведе измени во одредбата поврзана со случајно играње...

Македонија пред пласман на Европското првенство во 2022

Македонската футсал репрезентација го освои вториот бод во квалификациите за пласман на Европското првенство во 2022 година, откако вечерва...
- Advertisement -

После долго време миланското дерби конечно има вкус на Скудето. Интер и Милан стојат рамо до рамо во трката за титулата, поради што неделното дерби на Сан Сиро ќе биде многу повеќе од вообичаените минативе години. За едно од најголемите светски ривалства говори и Силвио Берлускони, долгогодишниот сопственик на Милан, во најуспешните години на клубот, а сега прв човек на второлигашот Монца. Тој се осврна на градскиот ривал.

„Во последните два-три месеци гледам некои од натпреварите на Интер и забележав декак како навивач на Милан, навивам за Интер. Мислам дека природно некој кој го сака својот град, да се надева на добри резултати на тимовите од истиот“– вели Берлускони.

Тоа сепак не значи дека Дон Силвио ќе навива за Интер.

„Покрај тоа што го кажав претходно, секако дека во дербиот ќе поддржа Милан.“

Неговата Монца претходната година дена донесе неколку поранешни играчи на Милан. Дали е можно тоа да се случи и со Златан Ибрахимовиќ?

„Ибра преубавата кариера би требало да ја заврши на највисоко ниво и јас му препорачувам тоа го стори во Милан“– нагласува Берлускони.

Latest News

Пронајден мpтoв: Пронајдено тeлотo на фудбалската ѕвезда која иcчезна во саботата

Поранешниот млад фудбалски репрезентативец на Уругвај, Франко Акоста кој исчезна во саботата денес е пронајден мртов. Поранешниот напаѓач на Виљреал...

More Articles Like This