October 27, 2021, 8:42 pm

Бoг дa чyвa…: Мaж сo пoтeклo oд Србија ја y6ил coпcтвeнaтa ќepкa зa нejзиниoт poдeндeн вo Италија, пa ce caмoyбил…

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Осумдесет и осумгодишен маж по потекло од Србија ја убил ќерка си (60), па извршил самоубиство во Падова, Италија, пишува порталот Агенпрес.

Таткото ѝ дошол на роденден на ќерка си и ја застрелал пред куќата, а потоа си го одзел животот. Двајцата се родени во Србија, а мотивот на трагедијата не е познат, наведува порталот, а пренесуваат српските медиуми.

Според истиот извор, таткото, кој се викал Стевио, живеел во Монфалконе, а ќерката Доријана во Падова.

Таткото пристигнал прв на роденденот, а подоцна, кога пристигнале други роднини, ги нашле безживотните тела на патеката пред куќата.

Latest News

Мицкоски: Нема веќе поделби Македонци, Албанци, леви и десни, ќе работиме за сите

„Власта помеѓу овие два круга ја плаши бизнис заедницата и граѓаните и сее омраза по основ на етничка омраза,...

More Articles Like This