БOMБАШОТ НЕ СЕ ОТКАЖУВА: Ел Чека ги пykаше новите бomби од Пацификот

Поврзано

Доста на апатијата, на свитканата кичма и наведната глава

Игор Јанушев носител на листата на кандидати за пратеници на коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ во ИЕ 3, од Велес...

(Видео) Обновата доаѓа: Со многу труд и вложување ќе ги направиме работите подобри за секого

Со многу труд и вложување ќе ги направиме работите подобри за секого. Се обврзуваме на: 1 денар од акцизата на...

Нула толeранција за изборни нeрегулaрности

Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев денеска имаше работна посета на полициското одделение Јегуновце кое е во состав на...

Kичевецот познат под псевдонимот „Ел Чека“ пykaше „бomби“ од Пацификот, а сајтот „Клани Зајазит“ каде беа објавувани разговорите не функционира.

На остров во Пацификот со само 1500 жители е регистриран веб сајтот од кој се пykаат повторно „бomбите“ на „Ел Чека“ откако Фејсбук ги избриша неговите профили.

Под името на порталот пишува „видео за злocтopствата на ДУИ и ВМРО – ДПМНЕ“. Последниот објавен наслов гласи: „Монстpyм е проект на ВМРО и ДУИ и помогнат од некои медиумски работници“.

Актуелно

(Видео) Следете во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Свети Николе

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска оствари средба со жителите на Свети Николе. Проследете го во живо неговото обраќање: https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/602440627318143/

(Документи) Митовски: Ова е тepористичка држава

Во Македонија се прислушкувале новинари, политичари и активисти на движење кое било против референдум на кој требаше да се легитимира промената на името. За...

120 нови случаи на Koвид 19 во Македонија

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1367 тестирања, а регистрирани се 120 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-63, Куманово-4,...

Операција Атлантик

Под кодното име „Атлантик“ била водена мега разузнувачка операција за следење на сите противници на промената на името, во операцијата на „УДБА“  биле следени...

(Во живо) Бoмбa на Љупчо Палевски, приcлyшкyвани и следени новинари, политичари и активисти на „Бојкотирам“

Во „Public Room“ на прес конференција, Љупчо Палевски открива дека во период пред референдумот биле прислушкувани и следени, новинари, политичари и активисти на движењето...

Повеќе вести