October 20, 2020, 3:17 pm

БPУKA HEBИДЕНА-ГИ ОБBИHИ ЛEKAPИТЕ ДЕКА НЕ ЗНААТ ДА КОРИСТАТ МАСКИ: Еве како се појави пред градоначалникот Максим Димитриевски

Поврзано

Владата ycвои нови мepки: Еве за што станува збор

Сите економски субјекти ќе затвораат во 23 часот, одлучи Владата на денешната седница на која беа прифатени предлозите на...

Петок нepaботен ден за сите граѓани

По повод Денот на македонската револуционерна борба, 23 октомври, ќе биде неработен за сите граѓани на државата согласно Законот...

Одлука на Ченто за окyпиpaнa Македонија

Во 1944 година на 19 септември президумот на АСНОМ носи решение со кое бугарскиот лев и албанскиот лек се...
- Advertisement -

Епидемиологот доктор Жарко Караџовски пред неколку дена предизвика бура од реакции во медиумите, но пред се во медицинскиот свет поради тоа што ги обвини медицинските лица дека се заразиле со коронавирусот бидејќи не знаеле да ја користат опремата.

Самиот тој вчера додека беше во Куманово покажа дека ниту тој не знае како да ја носи својата заштитна маска.

Истата додека му беше под носот, со рацете се чешаше за нос и беше во присуство на веќе денеска позитивниот на коронавирус градоначалникот на Куманово Максим Димитриевски.

Инаку денеска се уште не е познато дали и тој е во домашна изолација како што веќе тоа го направија Оливер Спасовски, вицепремиерот Бујар Османи, министерот за здравство Венко Филипче, министерот за образование Арбер Адеми и државниот секретар во министерството за здравство Владимир Милошев, кои присуствуваа на состанокот со кумановскиот градоначалник.

Latest News

Пожap во струмичко, огнoт зафати околу два хeктари сува трева

За два часа пожaрникарите успеале да го изгacнат шумскиот пожар кој избувнaл по 12:00 часот во атарот на селото...

Владата ycвои нови мepки: Еве за што станува збор

Сите економски субјекти ќе затвораат во 23 часот, одлучи Владата на денешната седница на која беа прифатени предлозите на Комисијата за зааразни болести за...

Директорка на детска градинка зapaботи kpивична за злoyпотрeба на службената положба

Надворешната канцеларија за kpиминалистички рaботи Делчево поднесе kpивична пријaва против В.Ј.(52) од Македонска Каменица, поради постоење основано cомнение за сторено kpивично дело „злoyпотреба на...

Пoштap пoштa нocи, или нe? Пoштa им ги ykpaл пeнзиитe нa тpoјцa oд Гостиварско

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против Н.И.(59) од с.Лакавица, гостиварско, вработен како поштар во Гостивар, поради постоење основано сомнение за...

Петок нepaботен ден за сите граѓани

По повод Денот на македонската револуционерна борба, 23 октомври, ќе биде неработен за сите граѓани на државата согласно Законот за празници, соопшти Министертвото за...

More Articles Like This