November 24, 2020, 10:37 am

Бpaвo: Македонски тpeнep нaзнaчeн зa диpeктop нa млaдинcкa шкoлa нa Авcтpиcки Вакер

Поврзано

Aвстралија oпeн 2021 ce oдлoжyвa пopaди кopoнaвиpycoт?

Тенискиот Грен слем Австралија опен може да се презакаже од јануари за февруари или март 2021 година поради пандемијата...

(Видео)Каков погодок: Стоилов со неверојатно тopпeдо од 9 метри

Македонскиот ракометен клуб Вардар е во негатива 13-16 на мечот со Киелце во Скопје, средба во Лигата на шампионите....

Македонскиот фудбалски репрезентативец позитивен на кopoнавирyс

Македонскиот фудбалски репрезентативец и член на португалски Спортинг Лисабон Стефан Ристовски денеска објави дека е позитивен на Ковид 19....
- Advertisement -

Австриски Вакер објави дека има нов директор на младинската школа. Станува збор за Ренато Глигороски, човек кој има долгогодишно искуство со работа на таленти во Австрија.

Тој во минатото работеше во младинските школи на Сент Полтен, Австрија Виена и Матерсбург, а сега ќе биде дел од Вакер Инсбрук.

Глигоровски поседува про-лиценца, а исто така е главен организатор на камповите за деца под „капата“ на австриската фудбалска федерација. Исто така е помошник тренер на селекцијата на Австрија до 17 години.

„Дојдов во клуб со традиција, кој има во план да изгради сопствен тренинг центар за млади, и јас сакам да работам на тие проекти. Гледам голем потенцијал во клубот и ќе направам се за подобрување на школата и изградба на центар за долг рок“, рече Глигороски.

Latest News

Beвчани како Ломбapдија: 7,5 % од населението е зapaзено со Koвид 19

Вевчани како мала Ломбардија-7,5 % од населението е заразено со коронавирус. Само во последниве 10 дена во најмалата општина...

Пpeгaзeн пешак во Тетово

Автомобил „ауди А4“, со тетовски регистарски ознаки, управувано од Т.К.(38) од с.Слатино yдpило во пешакот К.С.(67) од Тетово. Несреќата, информира МВР, се случила вчера во...

Грци во HAПАД на амбасадорката на CAД за придавката “македонски”

Наезда од грчки “твитерџии” на нејзиниот Твитер профил откако за прв пат во своите твитови американската амбасадорка во Скопје Кејт Брнз ја употреби придавката...

Kaква пoнyдa дaл 3aeв до Coфија и дaли нyди пpoмена на Уcтaвoт?

Вчера коалициониот партнер на Зоран Заев со кого ја делат власта и криминалот, лидерот на ДУИ во интервју јавно соопшти дека Владата доставила понуда...

Грчки прaтeници ќе помагаат во бoлницитe

Еден од шесттемина потпретседатели на грчкиот Парламент и пратеник од Комунистичката партија, Јоргос Лабрулис, и пратеникот од Нова демократија, Христос Келас, кои по професија...

More Articles Like This