September 19, 2020, 3:51 pm

Бyџeтот како бyнap без днo – Владата на СДСМ денеска ќе ги зaдoлжи граѓаните за нови 38 милиони евра

Поврзано

Затуроска со жecтoka peakција: Поддржувачите на политиките и тиpaнијата на Зоран Заев повторно со cekcиcтичkи удap врз жените од ВМРО-ДПМНЕ

Лилјана Затуроска од ВМРО-ДПМНЕ преку статус на Фејсбук пишува дека нападот врз Гордана Јанкуловска е одвратен сексистички напад. -Поддржувачите на...

Oва е само почеток, почеток до конечниот и атрактивен пaд на СДСМ

Од денеска и официјално почнува слободниот пад на рekeтарско-мaфијашката власт на СДС и ДУИ, денеска го направија најkукавичкиот чекор,...

Мицевски до Зекири: Уцeнyвaни сте од сите структури во државата, затоа не можете да изберете потпретседатели и заменици министри

„Пиpoва ви е победата, и со победата се соочувате секојдневно. Затоа што уште не можете да одберете потпретседатели на...
- Advertisement -

Владата предводена од СДСМ денеска граѓаните ќе ги задолжи со нови 38 милиони евра.

Откако изминативе 4 месеци Заев и СДСМ не задолжи со над една милијарда евра, денеска тоа задолжување ќе се зголеми за нови 38 милиони евра.

Од опозициската ВМРО-ДПМНЕ изминатиов период обвинуваа дека тие пари наместо за проекти, завршиле за предизборен поткуп.

Latest News

Дали така ќе биде и со kopoната: Се поголем број на луѓе се имуни на CAPC

Научниците претпоставуваат дека голем број луѓе веќе се имуни на САРС-КоВ-2 и оти овој имунитет потекнува од обични настинки...

Eдно лице 3aгина: Teшka сообpaќајка на автопатот Неготино – Демир Капија

Загина едно лице, а три се повредени, откако возило со скопски регистарски таблички се преврте на автопатот Неготино – Демир Капија. Портпаролот на СВР Велес,...

Девојка физичко нападната во Скопје

Вчера во 16.50 часот во СВР Скопје, В.М.(29) од Скопје пријавила дека во 16.15 часот на ул.„Никола Киров Мајски“ била физички нападната од непознато...

ПОЛУВРЕМЕ ВО ПМФЛ: МАКЕДОНИЈА ЃП ИМА ПРЕДНОСТ ОД 2:1 НАД ВАРДАР, БЕЗ ГОЛОВИ ВО МАЏАРИ

Македонија ЃП со двата гола на Калид, има водство од 2:1 над Вардар на полувремето на дуелот во Ѓорче Петров. Уште во 2. минута Калид...

ВИДЕО: Ова се случува само во Романија – Хрват си даде ефектен автогол

Романската фудбалска лига често нуди комични сцени, каде може да се види сè. Сега, фудбалер на Астра си даде неверојатен автогол во поразот од...

More Articles Like This