Важна информација за навивачите за вечерашниот натпревар Македонија-Италија

  • October 9, 2016

Фудбалската федерација на Македонија е максимално ангажирана за организацијата на квалифакицискиот натпревар за СП ‘Русија 2018’ за денес недела против Италија на националната арена ‘Филип Втори’ во Скопје.

navivaci-stadion

-Имајќи предвид дека интересот за овој натпревар е голем и се очекува голем број навивачи, а во интерес да не се создаде несакан метеж пред влезовите на стадионот се замолуваат сите симпатизери порано да дојдат на стадион и да ги заземат своите места, соопштуваат од ФФМ.

Вратите на Арената ќе бидат отворени од 18:45, а ќе бидат затворени 15 минути пред почетокот на натпреварот, кој е закажан од 20:45.

Претходно «
Следно »