Важно – Општина Петровец ги ослободи родителите четири месеци од плаќање на месечната обврска за градинка

Поврзано

Делови од Центар, Карпош и Кисела Вода утре без cтpyјa

Од „ЕВН Македонија“ АД известуваат дека за ден 04.08.2020 година (вторник), планирани се следните технички зафати во електро-системот во...

Дојран преполн со гости

Како што и се очекуваше, Дојран преполн со гости. Како што може да се забележи и од фотографиите...

Во Тиквешко 10 нови cлучаи на kopoнавиpус, 8 во Кавадарци и 2 во Неготино

Десет нови случаи на коронавирус се регистрирани во Тиквешко, осум во Кавадарци и двајца во Неготино, за МИА денеска...
- Advertisement -

Советот на општина Петровец имајќи ја во предвид тешката состојбата со пандемијата на коронавирусот во која се најде земјава, донесе одлука за ослободување од обврската за плаќање надоместок на ЈОУДГ “Авионче” за 4 месеци.

Ова значи дека родителите на децата кои одат во оваа градинка за период од четири месеци се ослободени од обврската за плаќање на месечниот надоместок.

Советот на општина Петровец и општина Петровец како досега, така и во иднина ќе продолжи да работи во служба и интересите на сите граѓани.

Latest News

(ФОТО) Превоз од Охрид за Скопје: Автобусот полн, нема мepки, сите патници вознемиpeни

Охрид – Скопје со автобус. Ништо не е по протокол, ни по закон, пишува граѓанин кој утрово се враќал...

Еве кои се ycловите за Трамп да ги ykине caнкциие кон Русија

Санкциите на САД против Русија нема да бидат потребни доколку Москва се воздржи од агресија во странство и стане пријателски партнер на Соединетите американски...

Конституиран новиот српски Парламент, нeгaтивни реакции од опозицијата

Со полагање на заклетва на народните пратеници денеска во Белград е конституиран новиот српски Парламент, јави дописникот на МИА од Белград. Со седницата претседаваше најстарата...

Два брода за крстарење повторно со заразени од COVID-19

Неколку недели по рестарт на индустријата, бродови за крстарење во Пацификот и Арктикот со заразени гости и членови на екипажот. COVID-19 е откриен само неколку...

Бучковски со прогноза: Заев ќе ја pacтури коалицијата Алијанса-Алтернатива

„Јас очекувам Заев да направи Влада со ДУИ, ДПА и со Алтернатива. Тоа се 66 пратеника. За потсетување овие партии се застапени во владата...

More Articles Like This