ВАКА СЕ ПОСТАПУВА ВО ЗАШТИТА НА ДРЖАВАТА:Хулиганите на Сорос во Вашингтон ќе добијат од 250.000 долари казна до 10 години затвор

  • January 25, 2017

Околу 230 хулигани поттикнати и диригирани од Џорџ Сорос беа уапсени за време на протестите на инаугурацијата на Доналд Трамп.

protestanti-soros2-640x359

Обвинителството на САД сега работи на случаите и ги почна кривичните постапки. Казната која ќе ја добијат хулиганите на Сорос ќе биде од 250.000 долари по лице за надомест на штета, до 10 години затвор.

protestanti-soros

Инаку, американската полиција минатата недела ја спречи Шарената револуција и масовните нереди кои ги започнаа хилиганите на Џорџ Сорос во Вашингтон.

protestanti-soros1

 

Претходно «
Следно »