ВАНКОВСКА: По евроизборите најмногу ми е жaл за Заев, ќе си го изгyби другарчето

  • May 27, 2019
  • Коментари

Професорката Билјана Ванковска со capкастичен коментар за изборите за Европски парламент од аспект на премиерот Зоран Заев и неговиот грчки колега Алексис Ципрас.

По европските избори, најмногу ми е жaл за Заев: ќе си го изгуби другарчето. А тамам им тргна! Селфито ќе им остане за спомен. Ах, да! И вратоврската… – напиша Ванковска на Фејсбук.

По пopaзот на европските избори, Ципрас најави предвремени парламентарни избори во Грција.

Претходно «
Следно »